Kasko Değer Listesi
Kasko Bedeli:

Kasko Değer Listesi 2023

Kasko Sigortası

Bir araç sahibi olarak trafikte ve günlük hayatta kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Neyse ki kasko sigortası sayesinde bu sürprizlerin neden olduğu zararları karşılamanız mümkün! En uygun kasko poliçelerini inceleyerek aracınız için ihtiyaç duyacağınız teminatlara göz atabilir, hasarsızlık indirimi sayesinde daha düşük kasko ücreti ödeyerek aracınızı daha rahat ve ferah bir şekilde kullanabilirsiniz. Hemen kasko sigortası hakkında daha fazla bilgi edinin ve aracınız için kasko teklif formunu doldurun!

Kasko Sigortası Nedir?

“Kasko nedir?” sorusu pek çok araç sahibi tarafından sıkça merak edilir. Kasko sigortası; aracınıza sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir. Zorunlu Trafik Sigortası ile sıkça karıştırılan araç kaskosu, araçlar için farklı teminatları kapsar. Kasko ve trafik sigortası arasındaki en önemli farklardan biri, trafik sigortasının Türkiye Cumhuriyeti kapsamında trafiğe çıkan tüm araçlar için zorunlu olmasına rağmen, araç kasko sigortalarının zorunlu olmayışıdır. Ayrıca zorunlu trafik sigortası yalnızca karşı tarafın zararlarını karşılamaya yönelik iken kasko, kendi aracınızın karşılaşabileceği pek çok tehlikeyi ve kazayı içine alan teminatlara sahip avantajlı bir sigorta poliçesidir.

Bir araç satın alma sürecinde, almayı düşündüğümüz aracın kasko fiyatının ne olacağını merak ederiz. Kasko fiyat hesaplaması, aracın ve araç sahibinin verilerine göre farklılık göstermektedir. Araç kasko fiyatları hesaplanırken öncelikli olarak aracın marka, model, üretim yılı gibi değişkenleri dikkate alınır. Fakat bu da yeterli değildir. Araç sahibinin kaza geçmişi, aracın bulunduğu il, aracın rayiç bedeli gibi kriterler de kasko sigortasının primini belirlemede önemli rol oynarlar.
Kasko primi; sigortalının demografik bilgileri ve hasar geçmişi ile aracın rayiç sigorta bedeli ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişir. Araç kasko fiyatı öğrenmek için plaka, cep telefonu ve TC kimlik numarası/vergi numarası bilgilerinizi belirterek “Kasko teklifi al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortalarının teminat koşulları poliçe çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Ancak yaygın olarak tüm kaskolar, sigorta sahiplerinin aracını farklı risklere karşı güvence altına alır. Güvence altına alınan başlıca riskleri şu şekilde sıralayabiliriz:

●    Sigortalı aracın motorlu/motorsuz başka bir araç ile çarpışması
●    Aracın üçüncü şahıslar tarafından zarar uğraması, araç içindeki aksesuarların veya aracın çalınması durumundaki maddi zararlar kasko sigortası tarafından teminat altına alınır
●    Sigortalı aracın zarar görmesine neden olan ve kullanıcıdan bağımsız şekilde gerçekleşen yangın
●    Sigortalı aracın 3. şahıslar tarafından çalınması veya buna teşebbüs edilmesi
Bu teminat kapsamı, ana kasko olarak da adlandırılan poliçelerin hemen hepsinde yer alan standart maddelerdir. Ancak işinizi şansa bırakmamak ve aracınızı daha fazla riske karşı koruma altına almak isterseniz, farklı kasko poliçelerini inceleyebilir ve size en uygun olanı tercih ederek kasko teklifi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Avantajları

Araç kasko poliçeleri, araç sahiplerinin karşılaşabilecekleri pek çok soruna karşı geniş teminatlar sunar. Poliçe türüne göre değişmekle birlikte bu teminatlar beşeri hasarlardan doğal afetlere ve çevresel koşullara kadar pek çok maddeyi kapsar. Kaskosuz araçların ağır hasar görmesi ve çalınması gibi durumlar, araç sahiplerini altından kalkamayacakları bir maddi yükün altına sokabilir. Ancak kasko sigortası yapılan bir aracın buna benzer durumlar yaşaması halinde araç sahibinin teminat kapsamındaki zararları karşılanır. Bu yönüyle kasko, hatanın sizde ait olmasında dahi size sahip çıkarak ve aracınızın masraflarını ödeyerek size ekonomik olarak avantaj sağlar.

Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko sigorta fiyatları, araçlara ve araç sahiplerine göre değişiklik gösterir. Kasko poliçe tutarı belirlenirken de araç modeli, üretim yılı ve aracın anlık durumu gibi pek çok bilgi, teminat kapsamını ve poliçe bedelini direkt olarak etkileyen faktörlerin başında gelir. Ayrıca araç sahibinin trafik sicili de poliçe bedelinin belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Hasarsızlık indirimi olarak adlandırılan kavram, kasko sigorta poliçesi bulunan araç sahiplerinin 1 poliçe dönemini hasarsız olarak tanımlayarak elde ettikleri bir indirimdir. Bu araç sahipleri poliçelerini yeniletirken en uygun kasko fiyatları için hak kazanır. Bu sayede araçlarını çok daha uygun maliyetli olarak teminat altına alabilirler. Kısacası bir önceki poliçe sürecinde aracınızın hasar almaması, bir sonraki kaskonuzda sizin için avantajlı fiyatlar sunabilir.

Genel Şartlarına göre Kasko Çeşitleri

Kasko poliçesinde yer alan teminatlar, sürücülerin bütçesine ve taleplerine göre şekillenebilir. Ancak temel olarak belli teminatların yer aldığı 4 kasko çeşidi vardır.

Dar Kasko

Dar kasko olarak adlandırılan sigorta poliçesi, araç sahiplerinin faydalanabileceği en uygun fiyatlı kasko çeşitlerinin başında yer alır. Dar kasko, genellikle ana teminat kapsamındaki zararların bir kısmını karşılar. Bazı kasko poliçelerinde bu teminatlar sigorta şirketi ve araç sahibi tarafından seçilebilir. Araçlarını belirli risklere karşı koruma altına almak ve hesaplı bir kasko poliçesine sahip olmak isteyen araç sahipleri dar kaskoyu tercih edebilir.

Kasko

Standart kasko olarak da adlandırılan bu sigorta poliçesi, yukarıda da belirtilen ana teminat maddelerinin tümünü kapsar. Araç sahiplerini çarpma, yangın, hırsızlık gibi tehlikelere karşı koruma altına alan bu kasko çeşidi, en sık karşılaşılan kaza ve zararların çoğunu kapsar.

Genişletilmiş Kasko

Genişletilmiş kasko temel teminat koşullarına ek olarak araç sahiplerine farklı senaryolara karşı güvence sağlayan bir kasko çeşididir. Dar ve temel kasko çeşitlerine kıyasla genellikle daha yüksek bir ücretlendirmeye sahip olsa da aracın karşılaşabileceği pek çok doğal ve beşeri zararları teminat altına alır. Bu zararlar arasında şuna benzer durumlar yer alabilir:

●    Kar, dolu ve çamur yağışlarından oluşabilecek zararlar
●    Araç içinde yer alan teminat kapsamında belirtilmiş kişisel eşyaların 3. taraf şahıslar tarafından çalınması ya da gasp edilmesi
●    Aracın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda arama ve geri getirme gibi masraflar
●    Teminat kapsamında belirtilmiş bazı kullanıcı hatasından kaynaklı sorun ve hasarlar

Tam Kasko

Adından da anlaşılacağı üzere tam kasko poliçeleri, araç üzerinde tam bir koruma sağlamak isteyen araç sahipleri için idealdir. Tam kasko, ana teminat koşullarına ek olarak neredeyse tüm hasar ve sorunlara karşı güvence sağlar. Tam kasko geniş bir koruma paketi sunduğundan, fiyatlandırma olarak en maliyetli kasko sigorta çeşidi olarak bilinir. Ancak bu bedel, araç sahiplerini karşılaşabilecekleri hemen hemen tüm sorunlara ve risklere karşı güvence altına alır. Bu sebeple araçlarını gönül rahatlığıyla kullanmak isteyen araç sahipleri araçları için tam kasko sigortasını tercih edebilir.

Siz de aracınızı güvence altına almak için bizi tercih edebilir, online kasko hizmetimiz sayesinde kısa sürede aracınızın kasko sigortasını yaptırabilirsiniz. Yarım asırlık tecrübemiz ve Türkiye genelindeki 180 şubemiz ile araç kaskosu ve diğer sigorta hizmetlerinde tüm müşterilerimize profesyonel hizmet deneyimi sunuyoruz. Hemen şimdi, web sitemizden size en uygun poliçelerimizi inceleyerek teklif alın, aracınızı kaza ve risklere karşı Eniyiteklif.com.tr güvencesi ile koruyun.

En İyi Teklif