Evcil Hayvan Sigortası

Ailemizin minik üyeleri, can dostlarımız patili dostlarımız…

Nasıl ailemizi, sevdiklerimizi düşünüyor onların sağlıklarını, geleceklerini güvence altına alıyorsak onları da düşünüyor ve korumak istiyoruz. Artık onları da koruyabileceğimiz bir sigorta ürünü var; Evcil Hayvan Sağlık Sigortası… Evcil Hayvan Sağlık Sigortası; kedi ve köpekleri kapsam altına alır, onların sağlık sorunlarına karşı maddi güvence sunar. Anlaşmalı geniş veteriner ağı sayesinde ekonomik fiyatlarla kesintisiz hizmet almayı sağlar.

Evimize neşe katan, sevgileriyle sürekli bizi mutlu eden evcil hayvanlarımız için geliştirilen hayvan sağlık sigortası sadece kedi ve köpekleri kapsar. Bu sebeple ismini pati sigortası olarak da sıkça duyarsınız.

Hayvan sağlık sigortası sigorta şirketlerince genel olarak 6 ay-10 yaş arasında olan ve aşıları tamamlanmış kedi ile köpeklerin acil durumlarda ve sağlık sorunlarında oluşabilecek ve sağlık tedavi giderlerini kapsam altına alır.

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Eniyiteklif.com.tr.com’un avantajlı evcil hayvan sigortası fiyatlarından ve kampayalarımızdan yararlanın.

Evcil hayvan gönüllüsü olarak sahiplendiğiniz ve bakımını üstlendiğiniz patili canlarınızın hastalanması ya da kaza geçirmesi gibi pek çok üzücü durumla karşılaşabilirsiniz. Neyse ki bu tür istenmeyen durumlarda, evcil hayvan sigortası sayesinde kedilerin ve köpeklerin tedavi maliyetlerinin karşılanması mümkün hale gelir. Patili dostlarınızın acil hastalık vakalarında veya ani kaza geçirmeleri gibi talihsiz zamanlarda, hayvan sigortası devreye girer. Kediler ve köpekler için kapsamlı şekilde hazırlanan evcil hayvan sağlık sigortası poliçelerini inceledikten sonra beklentilerinize hitap eden teklifin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. En uygun ücreti ödemenize olanak tanıyan evcil hayvan sigortası fiyatları sayesinde evcil hayvanınızı, birtakım risklere karşı koruyan formu hemen doldurabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen tıklayın.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Son zamanlarda sıklıkla duyulan “Evcil Hayvan sigortası nedir?” sorusu, evcil hayvan besleyenlerin oldukça merak ettiği bir konudur. Evcil hayvan sigortası, özellikle kedilerin ve köpeklerin yaşamsal sorunlarını içerisine alan, acil hastalık ve kaza dönemlerindeki masrafları karşılayan güvence sözleşmesidir. Sigorta poliçesi ile yazılı olarak ve maddeler halinde belirlenen pet sigorta, ihtiyaç sahiplerinin tercihlerine uygun özelliklerde düzenlenir. Yaşamınıza dahil olduktan sonra evinizin neşesi haline gelen evcil hayvanlar soğuk, sıcak, travma, enfeksiyon gibi faktörlere bağlı olarak sağlık problemleri yaşayabilir. Acil müdahale gerektiren anlarda endişeye kapılan hayvan sahiplerini ise onlara birçok koşulda kolaylık sağlayan pati sigortası rahatlatır. Kedinizin yaşamını tehdit edebilecek rahatsızlıklarda, araç çarpması, yüksekten düşmesi veya bir yerinin ezilmesi gibi pek çok kaza durumunda kedi sigorta poliçesinin sağladığı güvence devreye girer. Köpek sigortası teminatı ile birlikte garanti altına alınan köpekler için de farklı ekonomik olanaklar gerektiren veteriner ve hayvan hastanesi masrafları, sigorta şirketiniz tarafından ödenir.

Hayvan Sağlık Sigortasında Hangi Evcil Hayvanlar Sigorta Kapsamındadır?

Hayvanlara sağlık sigortası poliçeleri, genellikle evlerde sıklıkla beslenen kedileri ve köpekleri kapsar. Kedi sağlık sigortası sayesinde sevimli dostunuzu, beklenmeyen risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Acil hastalık durumları, operasyon girişimi gerektiren durumlar ve kaza olasılıkları sonucunda hayvan sahibine çıkarılan tedavi masrafları, sigorta tarafından karşılanır. Evcil hayvan sigorta poliçeleri, köpeğinizin yaşaması muhtemel acil sağlık sorunları ve beklenmeyen kaza risklerine karşı da hazırlıklı olmanıza imkân sunar. Birçok sigorta şirketinin sunduğu basit yöntemler sayesinde, evcil dostlarına sigorta yaptırmak isteyenlerin teklif alma işlemleri oldukça kolay bir hal alır. Evcil hayvan sigortası fiyatını öğrenmek için öncelikle kendinize ait telefon numarası, isim soyisim ve TC kimlik numarası bilgilerini girebilir, ardından evcil türü, cinsi, yaşı gibi detayları işaretleyerek ‘’Hemen Teklif Al’’ butonuna  tıklayabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin verdiği sağlık ve kaza sigortası, genellikle 6 aydan büyük kedi ve köpekleri kapsamakla birlikte 3 aylıktan itibaren teminat veren bazı sigorta şirketleri de vardır. Aynı zamanda evcil hayvan sigortalayan şirketlerin yaş sınırına getirdiği üst limit sınırı ise kediler için 10 yaşını aşmamış, köpekler için de 8 yaşından küçük olan patili canları kapsar. Ayrıca 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda tehlikeli ırk olarak belirtilen ve satışı, üretimi ya da bakımı yasak olan cinsler, köpek sağlık sigortası kapsamı dışında kalır.

Yasalarla kesinleştikten sonra tehlikeli ırk kanun kapsamına alınan ve hayvan sigortası yöntemiyle teminat altına alınamayan köpek ırkları listesi ise şu şekildedir:

●    Dogo Argentino
●    Amerikan Pitbull Terrier
●    Japanese Tosa
●    Fila Brasileiro
●    American Bully
●    American Staffordshire Terrier

Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Evcil hayvan türlerini hayatına dahil eden patili dost sahipleri, “Hayvan sigortası ne kadar?” konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilir. Fiyat hususunda net bilgi sahibi olmaya çalışanlara ise standart poliçelerin yanı sıra oldukça kapsamlı evcil hayvan sigortası teminatlarının olduğunu da belirtmekte yarar vardır. Söz konusu poliçelerde yer alan ana ve ek teminatlar ile hayvanların sağlık, kaza, kayıp gibi olumsuz durumları, güvenli koşullar altında sigortalanır.

Evcil hayvan sigortası ile güvence altına alınan ana teminatları, şirketlerin hizmet politikalarına bağlı olarak değişmekle birlikte aşağıdaki gibidir:

●    Acil Tedavi: Evcil hayvanların acil tedavisinde uygulanan hizmet masraflarını karşılar. Sigortanın kapsamı genel hatlarıyla şöyledir; zehirlenme, boğulma, yara ve yanık, kavga, kesik, yabancı bir cismin batması veya yutulması, sıcak çarpması, göz yaralanması, böcek sokması ile trafik kazası durumlarıdır.

●    3.Şahıs Mali Sorumluluk: Kedilerin ve köpeklerin hem 3.kişilere hem de diğer hayvanlara vereceği fiziksel ya da maddi zararları karşılar.

●    Kayıp İlanı ve Ödül: Evcil hayvanınızın kaybolması halinde verilen kayıp ilanı masraflarının karşılanmasını ve belirlenen ödül miktarının ödenmesini kapsar.

Pet sigortası hizmeti veren şirketlerin pek çoğu tarafından sunulan ek teminatların kapsamı, sigorta kuruluşunun faaliyet prosedürlerine göre değişkenlik göstermekle beraber oldukça geniştir. Sunulan kapsamlı hizmetler, hayvan dostlarının kapsamlı seçimler yapmalarına fırsat verir. Bu sayede yılda bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabileceğiniz geniş kapsamlı veterinerlik hizmetlerini, şartlarını kabul ettiğiniz teminat poliçesine uygun koşullarda alabilirsiniz.

Acil sağlık hizmetleri alınması gerektiğinde ve beklenmeyen kaza olasılıkları durumunda ise sözleşme yaptığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu veterinerlere anında başvurabilirsiniz. Bazı evcil hayvan sigorta teminatları, acil vakalarla karşılaşılması anında, anlaşmalı olmayan veteriner masraflarını karşılayarak her koşulda eksiksiz hizmet almanızı sağlar. Bazı firmalar ise patili canlar için ani müdahale gerektiren tedavi ya da operasyon maliyetlerinin belirli bir kısmını karşılar. Böyle zamanlarda hazırlıksız yakalandığımız pet sağlık sorunları nedeniyle yaşanan ve mali külfet ortaya çıkaran riskler de minimum seviyeye iner.

Evcil hayvan sigortasından acil olarak yararlanmanız gereken zamanlar için genel ve fiziki muayene, kan tahlili, idrar ve dışkı tetkiki, MR, röntgen, tomografi, işitme ile görme testi gibi kontrollerin masrafını karşılayan, sigorta poliçelerini tercih edebilirsiniz.

Geniş kapsamlı olarak hazırlanan evcil hayvan sigorta poliçeleri ise patili dostlarınızla ilgi kötü sürprizlerle karşılaşma olasılıklarında hazırlıklı olmanıza fırsat verir. Bu sayede hiç ummadığınız anda kapınızı çalan hastalık ve kaza gibi problemlerde sizi ve evcil petinizi yalnız bırakmayan sigorta şirketinin teminatlarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda evcil hayvanınızın komplike sağlık sorunlarını önceden tespit edilmesi, erken tedavi ya da cerrahi müdahale gerektiren uygulamalarını zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesi bakımından önemli avantaj sağlayabilirsiniz.

Patili ve tüylü canların sigorta fiyatları, yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarını karşılayacak şekilde değişkenlik gösterir. Ayrıca sigorta kapsamında 3.şahıslar hakkında poliçeye ilave edilen mali mesuliyet ödemelerinin yer aldığı evcil hayvan sigortaları için teklif alma imkânınız bulunur. Yüksek güvence sunan teminatlar sayesinde evcil hayvanların diğer kişiler ya da hayvanlar üzerinde yol açtığı fiziksel ve maddi zararlar güvence kapsamına alınır. Aynı zamanda sevimli dostunuzun kaybolması ya da çalınması gibi istenmeyen durumlarda devreye giren kayıp ilanı ile ödül teminatlarının yer aldığı poliçeler de oldukça geniş kapsamlıdır. Bu sayede kedinizin veya köpeğinizin bulunması için belirleyeceğiniz ödül miktarı hem evcil hayvan sigortası poliçesi kapsamına alınır hem de sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kedi sağlık sigortası fiyatları dikkate alındığında ise standart ya da geniş kapsamlı güvence teminatları sunan sözleşmeler, birçok hayvan sahibini memnun eder. Kedilerde olduğu gibi köpeğiniz için de yaşam ve bakım koşullarına elverişli olduğunu düşündüğünüz standart veya geniş kapsamlı, köpeklere sağlık sigortası poliçeleri tercih edilebilir.

Siz de yaşam alanlarınızı paylaştığınız ve adeta ailenizden biri konumuna gelen patili canlarınızı güvence altına almak üzere Eniyiteklif.com.tr’ü tercih edebilirsiniz. Yarım asırlık sigorta tecrübemizin yanı sıra 180’i aşkın şubesiyle aktif faaliyet gösteren Eniyiteklif.com.tr, sunduğu profesyonel kasko hizmetleri eşliğinde hem evcil hayvan dostlarının hem de sahiplerinin yanında olmayı başarır. Böylece beklentilerinize uygun şartları taşıyan avantajlı evcil hayvan sağlık sigortası fiyatları sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her an sigorta hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası yapan şirketler tarafından sunulan poliçe koşullarını inceledikten sonra, sevimli dostunuzu, çeşitli hastalık ve kaza risklerine karşın hazır duruma getirebilirsiniz. İşlemlerinizi yerinizden ayrılmadan dakikalar içerisinde gerçekleştirmek üzere Eniyiteklif.com.tr kalitesini deneyimleyebilir, online uygulama ayrıcalıklarından hızlı ve güvenilir koşullarda yararlanabilirsiniz.

Eniyiteklif.com.tr.com olarak sunduğumuz evcil hayvan sigortası teklifleri arasından, patili dostunuz ve kendiniz için en uygun poliçeyi satın alın!