ÖNE ÇIKARILANLAR

Araç alım satım sürecini herkes için hızlı, şeffaf ve güvenli bir deneyime dönüştürmek amacıyla kurduğumuz Eniyiteklif.com.tr yenilikçi hizmet anlayışıyla sektörde fark yaratmayı hedefler.

20 yılı aşan deneyimini sektörün lider partneriyle birleştirerek büyüten Eniyiteklif.com.tr müşteri talep ve beklentilerine odaklanarak dijital dünyanın hızına ayak uydurur. Üyelerine her zaman en iyi teklifi sunmak için 7/24 hizmet veren firmamız;

 • Sıfır araç teklifi alma
 • İkinci el araç değerleme
 • İkinci el araç teklif alma
 • Sigorta teklifi alma
 • Kasko değeri sorgulama
 • Kredi hesaplama
 • Araç hasarı sorgulama ve
 • Araç karşılaştırma taleplerini değişen müşteri ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün geliştirir.

Farklı marka, model ve yaşta araç alım satımına dair akla gelen her hizmetini müşteri memnuniyeti kriterlerinden ödün vermeden tamamlayan Eniyiteklif.com.tr ziyaretçileriyle kurduğu net iletişimle süreci kolaylaştırmayı hedefler.

Neden Eniyiteklif.com.tr?

Araç alım satım işlemlerinde müşterilerine karşı her zaman şeffaf olan kişiye özel hizmetlerimiz, zaman kayıplarının önüne geçer. Sahip olduğumuz deneyimle yeniden tasarladığımız araç satma ve satın alma işlemleri ziyaretçilerimize en iyi deneyimi sunmak için düzenli olarak güncellenir. Her geçen gün büyüyen dijital araç pazarında uzmanlığıyla öne çıkan firmamız, herkes için %100 memnuniyet prensibinden ödün vermez.

Eniyiteklif.com.tr Güvencesi Nedir?

Eniyiteklif.com.tr tescilli markası olan Eniyiteklif.com.tr isteyen herkesin araç alım satım deneyiminde sorunsuz bir süreç yaşaması hedefiyle çalışır.

 • Kurumsal geçmiş
 • Kolaylık
 • Şeffaflık
 • Ortak çalışma
 • Modern iş modeli
 • Kişiye özel danışmanlık ve
 • En iyi müşteri deneyimi Eniyiteklif.com.tr güvencesi olarak her zaman yanınızdadır.

Eniyiteklif.com.tr müşterileri, araç alım satım taleplerini oturdukları yerden tek tıkla karşılarken zaman kaybetmez. İşin uzmanı profesyonellerle çalışırken zaman ve nakitten tasarruf eden üyelerimiz, ekspertiz garantili araçlarla hayallerini gerçekleştirir. İhtiyaçlara uygun ek hizmetlerle müşteri memnuniyetini bir arada sunan güvene dayalı Eniyiteklif.com.tr çalışma modeli, çözüm önerileriyle hayatı kolaylaştırır.

Kasko Sigortası

Bir araç sahibi olarak trafikte ve günlük hayatta kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Neyse ki kasko sigortası sayesinde bu sürprizlerin neden olduğu zararları karşılamanız mümkün! En uygun kasko poliçelerini inceleyerek aracınız için ihtiyaç duyacağınız teminatlara göz atabilir, hasarsızlık indirimi sayesinde daha düşük kasko ücreti ödeyerek aracınızı daha rahat ve ferah bir şekilde kullanabilirsiniz. Hemen kasko sigortası hakkında daha fazla bilgi edinin ve aracınız için kasko teklif formunu doldurun!

Kasko Sigortası Nedir?

“Kasko nedir?” sorusu pek çok araç sahibi tarafından sıkça merak edilir. Kasko sigortası; aracınıza sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir. Zorunlu Trafik Sigortası ile sıkça karıştırılan araç kaskosu, araçlar için farklı teminatları kapsar. Kasko ve trafik sigortası arasındaki en önemli farklardan biri, trafik sigortasının Türkiye Cumhuriyeti kapsamında trafiğe çıkan tüm araçlar için zorunlu olmasına rağmen, araç kasko sigortalarının zorunlu olmayışıdır. Ayrıca zorunlu trafik sigortası yalnızca karşı tarafın zararlarını karşılamaya yönelik iken kasko, kendi aracınızın karşılaşabileceği pek çok tehlikeyi ve kazayı içine alan teminatlara sahip avantajlı bir sigorta poliçesidir.

Bir araç satın alma sürecinde, almayı düşündüğümüz aracın kasko fiyatının ne olacağını merak ederiz. Kasko fiyat hesaplaması, aracın ve araç sahibinin verilerine göre farklılık göstermektedir. Araç kasko fiyatları hesaplanırken öncelikli olarak aracın marka, model, üretim yılı gibi değişkenleri dikkate alınır. Fakat bu da yeterli değildir. Araç sahibinin kaza geçmişi, aracın bulunduğu il, aracın rayiç bedeli gibi kriterler de kasko sigortasının primini belirlemede önemli rol oynarlar.
Kasko primi; sigortalının demografik bilgileri ve hasar geçmişi ile aracın rayiç sigorta bedeli ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişir. Araç kasko fiyatı öğrenmek için plaka, cep telefonu ve TC kimlik numarası/vergi numarası bilgilerinizi belirterek “Kasko teklifi al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko sigortalarının teminat koşulları poliçe çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Ancak yaygın olarak tüm kaskolar, sigorta sahiplerinin aracını farklı risklere karşı güvence altına alır. Güvence altına alınan başlıca riskleri şu şekilde sıralayabiliriz:

●    Sigortalı aracın motorlu/motorsuz başka bir araç ile çarpışması
●    Aracın üçüncü şahıslar tarafından zarar uğraması, araç içindeki aksesuarların veya aracın çalınması durumundaki maddi zararlar kasko sigortası tarafından teminat altına alınır
●    Sigortalı aracın zarar görmesine neden olan ve kullanıcıdan bağımsız şekilde gerçekleşen yangın
●    Sigortalı aracın 3. şahıslar tarafından çalınması veya buna teşebbüs edilmesi
Bu teminat kapsamı, ana kasko olarak da adlandırılan poliçelerin hemen hepsinde yer alan standart maddelerdir. Ancak işinizi şansa bırakmamak ve aracınızı daha fazla riske karşı koruma altına almak isterseniz, farklı kasko poliçelerini inceleyebilir ve size en uygun olanı tercih ederek kasko teklifi alabilirsiniz.

Kasko Sigortası Avantajları

Araç kasko poliçeleri, araç sahiplerinin karşılaşabilecekleri pek çok soruna karşı geniş teminatlar sunar. Poliçe türüne göre değişmekle birlikte bu teminatlar beşeri hasarlardan doğal afetlere ve çevresel koşullara kadar pek çok maddeyi kapsar. Kaskosuz araçların ağır hasar görmesi ve çalınması gibi durumlar, araç sahiplerini altından kalkamayacakları bir maddi yükün altına sokabilir. Ancak kasko sigortası yapılan bir aracın buna benzer durumlar yaşaması halinde araç sahibinin teminat kapsamındaki zararları karşılanır. Bu yönüyle kasko, hatanın sizde ait olmasında dahi size sahip çıkarak ve aracınızın masraflarını ödeyerek size ekonomik olarak avantaj sağlar.

Kasko Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Kasko sigorta fiyatları, araçlara ve araç sahiplerine göre değişiklik gösterir. Kasko poliçe tutarı belirlenirken de araç modeli, üretim yılı ve aracın anlık durumu gibi pek çok bilgi, teminat kapsamını ve poliçe bedelini direkt olarak etkileyen faktörlerin başında gelir. Ayrıca araç sahibinin trafik sicili de poliçe bedelinin belirlenmesinde büyük bir rol oynar. Hasarsızlık indirimi olarak adlandırılan kavram, kasko sigorta poliçesi bulunan araç sahiplerinin 1 poliçe dönemini hasarsız olarak tanımlayarak elde ettikleri bir indirimdir. Bu araç sahipleri poliçelerini yeniletirken en uygun kasko fiyatları için hak kazanır. Bu sayede araçlarını çok daha uygun maliyetli olarak teminat altına alabilirler. Kısacası bir önceki poliçe sürecinde aracınızın hasar almaması, bir sonraki kaskonuzda sizin için avantajlı fiyatlar sunabilir.

Genel Şartlarına göre Kasko Çeşitleri

Kasko poliçesinde yer alan teminatlar, sürücülerin bütçesine ve taleplerine göre şekillenebilir. Ancak temel olarak belli teminatların yer aldığı 4 kasko çeşidi vardır.

Dar Kasko

Dar kasko olarak adlandırılan sigorta poliçesi, araç sahiplerinin faydalanabileceği en uygun fiyatlı kasko çeşitlerinin başında yer alır. Dar kasko, genellikle ana teminat kapsamındaki zararların bir kısmını karşılar. Bazı kasko poliçelerinde bu teminatlar sigorta şirketi ve araç sahibi tarafından seçilebilir. Araçlarını belirli risklere karşı koruma altına almak ve hesaplı bir kasko poliçesine sahip olmak isteyen araç sahipleri dar kaskoyu tercih edebilir.

Kasko

Standart kasko olarak da adlandırılan bu sigorta poliçesi, yukarıda da belirtilen ana teminat maddelerinin tümünü kapsar. Araç sahiplerini çarpma, yangın, hırsızlık gibi tehlikelere karşı koruma altına alan bu kasko çeşidi, en sık karşılaşılan kaza ve zararların çoğunu kapsar.

Genişletilmiş Kasko

Genişletilmiş kasko temel teminat koşullarına ek olarak araç sahiplerine farklı senaryolara karşı güvence sağlayan bir kasko çeşididir. Dar ve temel kasko çeşitlerine kıyasla genellikle daha yüksek bir ücretlendirmeye sahip olsa da aracın karşılaşabileceği pek çok doğal ve beşeri zararları teminat altına alır. Bu zararlar arasında şuna benzer durumlar yer alabilir:

●    Kar, dolu ve çamur yağışlarından oluşabilecek zararlar
●    Araç içinde yer alan teminat kapsamında belirtilmiş kişisel eşyaların 3. taraf şahıslar tarafından çalınması ya da gasp edilmesi
●    Aracın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda arama ve geri getirme gibi masraflar
●    Teminat kapsamında belirtilmiş bazı kullanıcı hatasından kaynaklı sorun ve hasarlar

Tam Kasko

Adından da anlaşılacağı üzere tam kasko poliçeleri, araç üzerinde tam bir koruma sağlamak isteyen araç sahipleri için idealdir. Tam kasko, ana teminat koşullarına ek olarak neredeyse tüm hasar ve sorunlara karşı güvence sağlar. Tam kasko geniş bir koruma paketi sunduğundan, fiyatlandırma olarak en maliyetli kasko sigorta çeşidi olarak bilinir. Ancak bu bedel, araç sahiplerini karşılaşabilecekleri hemen hemen tüm sorunlara ve risklere karşı güvence altına alır. Bu sebeple araçlarını gönül rahatlığıyla kullanmak isteyen araç sahipleri araçları için tam kasko sigortasını tercih edebilir.

Siz de aracınızı güvence altına almak için bizi tercih edebilir, online kasko hizmetimiz sayesinde kısa sürede aracınızın kasko sigortasını yaptırabilirsiniz. Yarım asırlık tecrübemiz ve Türkiye genelindeki 180 şubemiz ile araç kaskosu ve diğer sigorta hizmetlerinde tüm müşterilerimize profesyonel hizmet deneyimi sunuyoruz. Hemen şimdi, web sitemizden size en uygun poliçelerimizi inceleyerek teklif alın, aracınızı kaza ve risklere karşı Eniyiteklif.com.tr güvencesi ile koruyun.

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafiğe çıkan araçların tamamının yaptırmak zorunda olduğu zorunlu trafik sigortası, olası bir kaza durumunda iki tarafın da haklarını güvence altına alarak, oluşan hasarların karşılanmasını sağlar. Her aracın kendine ait zorunlu bir trafik sigortası olup, aracın kaza ve hasar geçmişine göre ödenecek prim tutarı ve aracın bulunduğu hasarsızlık kademesi değişiklik gösterir. Kaza ve hasar durumuna göre kademelendirilen prim ödemeleri, sürücüleri kazalara karşı daha tedbirli olmaya ve trafik kurallarına uymaya teşvik eder. Zorunlu trafik sigortası ile karayollarında oluşabilecek maddi ve bedensel kayıpların minimuma indirilmesi hedeflenir.

Trafik Sigortası Nedir?

“Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası” olarak da adlandırılan zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda hasar gören kişi ve aracın zararını karşılar. Araçların sigorta bedelleri çeşitli parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Aracın markası, modeli, km’si, sürücünün adına kayıtlı başka bir aracın olup olmaması, ehliyet süresi, araç sahibinin cinsiyeti, kaza geçmişi, tercih edilen aracı kurumun komisyon ve ödeme sistemi gibi unsurlara bağlı olarak zorunlu trafik sigortası fiyatları değişir. Her sene yenilenen limitlere göre değişen sigorta bedelleri sürücüler tarafından takip edilmelidir.

Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Zorunlu trafik sigortası teklif alma aşamasında aracın ruhsatında ve sürücünün kimliğinde yazılı olan bazı bilgilere ihtiyaç duyulur. Araç bilgilerine ilişkin olarak öncelikle poliçe durumuna göre değerlendirme yapılır. Sıfır km araç için ilk poliçe, ikinci el araç için ilk poliçe veya poliçe yenileme seçeneklerinden birisi seçilir. Poliçe yenileme işleminde mevcut plaka üstünden işlem yapılacağı için aracın plakası, sürücünün kimlik numarası ve doğum tarihi gibi bilgiler trafik sigortası teklif alma aşamasında yeterli olur. İkinci el veya sıfır araçlar için hazırlanacak olan ilk poliçede ise aracın plakasının olup olmadığını belirtmeniz gerekir. Bu bilgiler ile hızlı bir şekilde farklı zorunlu trafik  sigortası paketlerine ilişkin tarafınıza verilen fiyat tekliflerini görüntüleyip, bu teklifleri birbiriyle karşılaştırarak en kapsamlı ve en ucuz trafik sigortası alternatifleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Hesaplama

Zorunlu trafik sigortası hesaplama işleminde teminatlara bağlı olarak tavan ve taban fiyatlar oluşturulur. Bu fiyatların belirlenmesinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) görevlidir. Poliçelerde yer alan teminatların kapsamı değişkenlik gösterir. Ek teminatları talep ettiğinizde ödeyeceğiniz standart zorunlu trafik sigortası primi yükselir. Aracınızı çok sık kullanmıyorsanız en basit zorunlu trafik sigortası teminatlarını tercih etmeniz yeterli olabilir. Ancak, mesleğiniz sürekli olarak araç kullanımını gerektiriyorsa ya da kozmopolit ve kalabalık bir şehirde araç kullanıyorsanız poliçenizde ekstra teminatların yer almasını istemeniz oldukça normaldir. Trafik sigortasının hesaplanmasında en önemli unsurlardan birisi ise hasarsızlık kademeleri olup, bu kademeler aracın ve sürücünün kaza geçmişine dayanılarak yedi farklı basamakta ele alınır.

Trafik Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Yeni bir araç aldıysanız veya mevcut aracınızın poliçe yenileme vakti geldiyse teklif aldığınız trafik sigortası en uygun seçenek mi değil mi diye merak eder, diğer alternatifleri araştırırsınız. Her ne kadar sigorta primleri birçok kritere göre belirlense de mutlaka bilmeniz gereken konuların başında hasarsızlık indirimi basamakları gelir. Aracın hasarsızlık durumuna göre sigorta indirim basamakları ve sürprim oranları değişkenlik gösterir. Toplam 7 basamaktan oluşan bu kademelerde fiyat hesaplamaları şu şekildedir:

BASAMAK NOİNDİRİM (%)ARTIRIM (%)
850 
740 
620 
55 
4 10
3 45
2 90
1 135
0 200

Trafik Sigortası Basamakları Nasıl Hesaplanır?

Trafik sigortası basamakları her yıl poliçe dönemindeki hasar durumuna göre değişebilir. İndirim/sürprim uygulaması bir önceki poliçe dönemizdeki hasar durumunuza göre belirlenir. Trafiğe ilk kez çıkanlar 4. basamaktan başlatılır. Trafiğe ilk kez çıkanlar için indirim ve sürprim uygulanmaz. Fakat tabloda görüldüğü gibi 4. basamakta %10 prim artışı, sürprimli basamaklardan hasarsızlık sonucu durumu iyileşen sürücülere uygulanan tarifedir. Yani öncelikle hasar durumu ile sürprim basamaklarında ilerleyen sonra da hasarsızlık sonucu ile indirim basamaklarına doğru ilerleyen araç sahipleri için geçerlidir.

Trafiğe yeni çıkan sürücüler ilk poliçe döneminde trafik kazası yapması ve sigortadan tazminat ödemesi alması durumunda 3. basamağa düşerek %45 sürprim uygulaması ile karşılaşırlar. Bu durum yeni yapılacak olan trafik sigortası poliçesinin %45 fiyat artışı ile yapılacağı anlamına gelmektedir.

ARAÇ TÜRÜ0.BASAMAK1.BASAMAK4.BASAMAK7.BASAMAK8.BASAMAK
OTOMOBİL18.675 ₺14.629 ₺6.848 ₺3.735 ₺3.113 ₺
KAMYONET24.414 ₺19.125 ₺8.952 ₺4.883 ₺4.069 ₺
TRAKTÖR3.818 ₺2.991 ₺1.400 ₺764 ₺636 ₺
MOTOSİKLET7.614 ₺5.964 ₺2.792 ₺1.523 ₺1.244 ₺
KAMYON47.899 ₺37.521 ₺17.563 ₺11.177 ₺7.983 ₺
OTOBÜS (18-30 Koltuk)42.872 ₺33.583 ₺15.720 ₺10.003 ₺7.145 ₺
OTOBÜS( 31 Ve Üstü Koltuk)106.214 ₺83.201 ₺38.945 ₺24.783 ₺17.702 ₺
MİNİBÜS (10-17 Koltuk)30.080 ₺23.563 ₺11.029 ₺7.019 ₺5.013 ₺
TAKSİ44.314 ₺34.713 ₺16.249 ₺10.340 ₺7.386 ₺
ÇEKİCİ82.277 ₺64.451 ₺30.168 ₺19.198 ₺13.713 ₺
ARAÇ TÜRÜ0.BASAMAK1.BASAMAK4.BASAMAK7.BASAMAK8.BASAMAK
OTOMOBİL (ELEKTİRİK)16.808 ₺13.166 ₺6.163 ₺3.362 ₺2.802 ₺
KAMYONET (ELEKTİRİK)21.973 ₺17.213 ₺8.057 ₺4.395 ₺3.662 ₺
TRAKTÖR (ELEKTİRİK)3.436 ₺2.692 ₺1.260 ₺688 ₺572 ₺
MOTOSİKLET (ELEKTİRİK)6.853 ₺5.368 ₺2.513 ₺1.371 ₺1.120 ₺
KAMYON (ELEKTİRİK)43.109 ₺33.769 ₺15.807 ₺10.059 ₺7.185 ₺
OTOBÜS (18-30 Koltuk) (ELEKTİRİK)38.585 ₺30.225 ₺14.148 ₺9.003 ₺6.431 ₺
OTOBÜS( 31 Ve Üstü Koltuk) (ELEKTİRİK)95.593 ₺74.881 ₺35.051 ₺22.305 ₺15.932 ₺
MİNİBÜS (10-17 Koltuk) (ELEKTİRİK)27.072 ₺21.207 ₺14.624 ₺6.317 ₺4.512 ₺
TAKSİ (ELEKTİRİK)39.883 ₺31.242 ₺14.337 ₺9.306 ₺6.647 ₺
ÇEKİCİ (ELEKTİRİK)74.049 ₺58.006 ₺27.151 ₺17.278 ₺12.342 ₺

En Uygun Trafik Sigortası

Zorunlu ve sürekli bir gider olması nedeniyle zorunlu araç sigortası seçiminde herkesin öncelikli alternatiflerini ucuz trafik sigortası seçenekleri oluşturur. Ancak bu aşamada tıpkı ürün seçerken olduğu gibi fiyat / performans dengesinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Araç /sürücü bilgileri ve trafik sigortası hasarsızlık kademeleri  haricinde proje teminatları fiyat konusunda oldukça belirleyicidir. Ekstra teminatlara ihtiyaç duyuyorsanız sadece ucuz olduğu için daha düşük teminatları bulunan poliçeyi tercih etmeniz fiyat / performans açısından maksimum verimlilik sağlamayabilir. Bu aşamada aynı teminatları içeren farklı poliçeleri karşılaştırarak daha güvenilir ve uygun fiyatlı alternatifler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Trafik Sigortası Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Trafik sigortası hesabı yapılırken yaşadığınız şehirden araç tipine, araç sahibinin yaşından aracın kilometresine çok sayıda farklı bileşen hesaba katılır.

●    Sigorta şirketleri tarafından primlerin belirlenmesinde şehirlerdeki kaza oranları göz önünde bulunur. Kaza oranının yüksek olduğu şehirlerde kaza ihtimali de daha yüksek olduğundan sigorta primleri daha fazla çıkar. Kaza oranının düşük olduğu şehirlerde ise sigorta primleri daha düşük olarak hesaplanır.

●    Araç sahibinin yaşı, sigorta primlerinin belirlenmesinde önem taşıyan bir diğer unsurdur. Yaş arttıkça sürüş tecrübesinin de çoğaldığı düşünelerek sigorta primleri azalır. Yeni ehliyet almış, genç yaştaki bireyler için çıkan sigorta ücretleri, orta yaşlı kişiler için hesaplanandan daha yüksektir.

●    Araç yaşında ise tam tersi bir durum söz konusudur. Araç yaşı arttıkça yıpranmışlık oranı da artacağından herhangi bir kaza anında yaşı fazla olan aracın alacağı hasarın daha fazla olabileceği öngörülür. Bu nedenle genç araçlarda daha düşük zorunlu trafik sigortası primi belirlenirken, yaşı büyük araçlarda ödemeniz gereken sigorta primi daha fazla olabilir.

●    Araç büyüklüğü prim tutarını ters orantılı olarak etkiler. Büyük araçların büyük hasar görmesi daha düşük bir ihtimal olarak değerlendirildiğinden, aynı özelliklere sahip küçük bir aracın sigorta primi daha yüksek olarak belirlenir.

Bu gibi araca ve kişiye bağlı etmenler, trafik sigortası hasarsızlık indirimi ve diğer etmenler göz önünde bulundurularak trafik sigortası hesaplamaları yapılır.

Konut Sigortası

Konut Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Eniyiteklif.com.tr’ nin size özel avantajlı fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.

Konutunuzun ve içindeki eşyaların çeşitli tehlikelerde hasar görme ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle bunları güvence altına almak isteyebilirsiniz. Özellikle bu durumlarda ortaya çıkabilecek maddi hasarı önceden teminat altına alarak olası bir riskte bu zararı minimuma indirgeyebilirsiniz. Bunun için konut sigortası yaptırabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Konut Sigortası Nedir?

Evi ve içindeki eşyaları yangın, deprem ve su baskını gibi doğal afetlere ve hırsızlık gibi risklere karşı koruyan çok geniş kapsamlı sigorta türüne konut sigortası denir. Herhangi bir tehlike, kaza ya da risk durumunda konuttaki hasarı karşılayan bu sigorta, sigortalıları büyük bir masraftan kurtarır. Acil durumlarda oluşan masrafları karşılama konusunda zorluk yaşandığı bilinmektedir. Bu nedenle öncesinde bu durumları düşünerek konut sigortası yaptırmakta fayda vardır. Ev sigortası zorunlu bir sigorta türü olmayıp isteğe bağlı bir şekilde yaptırılır. Ancak bu sigortayı yaptırabilecek kişiler yalnızca ev sahipleri değil, aynı zamanda kiracılardır. Evin sahibi olmasa bile konutta ikamet eden herkes, hem evini hem de eşyalarını konut sigortası ile güvence altına alabilir.

Konut poliçesi, kapsam olarak teminatlara göre değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınıza uygun olan teminatları, poliçenize ekleterek sigortanızın kapsamını genişletebilirsiniz. Poliçede yer alan teminatlara göre konut sigortasının kapsamı farklıdır. Konut sigortasının teminatları arasında ise şunlar yer alır:

●    Yangın, infilak, yıldırım: Yangın ve yangın nedeniyle zarar gören eşyaları güvence altına alır.

●    Deprem: Deprem ve yanardağ püskürmesinin sigortalı değerler üzerinde doğrudan neden olacağı  bütün zararları güvence altına alır. Deprem hasarlarında öncelikle zorunlu deprem sigortası (DASK) limiti dahilinde ödeme  yapar. DASK poliçesi DASK tarafından belirlenen üst limite kadar güvence sağlar. Bu bedeli aşan kısım için konut sigortası kapsamında yer alan deprem ve yanardağ püskürmesi teminatının isteğe bağlı olarak alınması gerekir.

●    Grev, terör, lokavt ve halk hareketleri: Toplumsal hareketler ve bunları önlemek için yapılan müdahaleler sonucu oluşan zararı karşılar. Zararın %5’i muaf tutulur.

●    Cam kırılması: Dik konumdaki camların ve aynaların kırılması sonucu eşyalarda meydana gelen zararları karşılar.

●    Hırsızlık: Hırsızların konut sahibi kıymetleri ya da konut içindeki eşyalara verdiği zararı kapsar; poliçe ek teminat olarak ekletilebilir.

●    Ferdi kaza sigortası: Sigortalının kaza sonucu sakat kalması durumunda sigortalıya, vefat etmesi durumunda ise hakkı olan kişiye poliçe şartlarına göre ödeme yapılır.

●    Duman: Pişirme cihazlarından dolayı oluşabilecek zararları teminat altına alır.

●    Taşıt çarpması: Motorlu ya da motorsuz kara ve deniz araçlarının çarpması ile hava taşıtlarının düşmesi sonucu sigortalı binada ve eşyalarda meydana gelen hasarı karşılar.

●    Dahili su: Bina içindeki kazanın ya da kalorifer borularının patlaması sonucu eşya sigortası, sigortalı eşyalara gelen zararı güvenceye alır.

●    Enkaz kaldırma: Poliçede yer alan risklerin oluşması sonucunda enkazı kaldırma masraflarını teminat altına alır.

Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bankalar ve sigorta şirketleri tarafından yapılan konut sigortası, farklı fiyatlara sahiptir. Çünkü konut sigortası fiyatları belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin; konutun bulunduğu il ve ilçe, konutun kat sayısı, yüzölçümü, yapı türü, mevcut hasar durumu, binadaki güvenlik önlemleri, konutun DASK sigortasının olup olmaması, poliçede yer alan teminatlar, güvence altına alınmak istenen eşyalar gibi kriterler bunlar arasında sayılabilir. Bu sigorta türü özel bir sigorta olduğu için sigorta şirketlerine göre de fiyatlarında farklılık gösterir. Sigorta şirketleri sundukları teminatlar için farklı prim ücretlerine sahiptir. Ayrıca konut sigortasının kapsamını genişletmek için poliçeye eklenen teminatlar, fiyatlar üzerinde etkilidir. Kapsam genişledikçe ödenmesi gereken prim ücretinde artış görülebilir. Ev sigortası fiyatları ile ilgili net bir fiyat belirtmek mümkün olmadığı için farklı sigorta yaptırmak isteyen kişi olarak direkt sigorta şirketine gidebilir ve konutunuzun bilgilerini vererek teklif alabilirsiniz. Ayrıca pek çok sigorta şirketi online olarak da konut sigortası teklif alma imkanı sunar. Verilen bilgileri girerek konut sigortası için fiyat öğrenebilir ve isterseniz online olarak bu sigorta için poliçe satın alabilirsiniz.

Özel konut sigortası yaptırmak isteyen konut sahiplerinden aşağıdaki belgeler talep edilir:

●    TC kimlik numarası / Yabancı kimlik numarası    
●    Doğum Tarihi    
●    Riziko adresi ya da UAVT numarası    
●    Cep numarası    
●    Brüt metrekare    
●    Bina yapı tarzı (ahşap, betonarme vb.)    
●    Bina inşa yılı    
●    Binanın kaç katlı olduğu ve dairenin bulunduğu kat sayısı    
●    Bina bedeli    
●    Dekorasyon bedeli    
●    Eşya bedeli    
●    Cam bedeli    

Konutun müstakil mi apartman dairesi mi olduğu Konutun “müstakil” olması durumunda , konuta bağlı havuz, depo , garaj , müştemilat , süs havuz, heykeller , kış bahçesi, asansör , jeneratör  vb eklentiler” olması durumunda bilgi verilmesini rica ederiz.    

●    Zemin, bodrum ya da çatı katı ise bildirilmesi    
●    Daimi konut mu yazlık mı olduğunun bildirilmesi    
●    DASK olup olmadığı ve varsa poliçe numarası (Mal sahibi ise DASK Zorunludur)    
●    Sigortayı yaptıranın kiracı mı ev sahibi mi olduğu    
●    Hırsızlık ve yangın önlemleri    
●    Daha önceden poliçe olup olmadığı ve varsa hasar bildirimi    
●    Önceki poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi    
●    Daini mürtehin kurumu (banka adı/şube adı)    

Hem kiracıların hem de ev sahiplerinin yaptırabileceği bu sigorta poliçesi 1 yıllık olarak düzenlenir. Poliçe süresi dolduktan sonra ise bu sigortadan faydalanabilmek için poliçenin yenilenmesi gerekir.
Eviniz için sigorta yaptıracaksanız, poliçenize ekletmek istediğiniz teminatları incelemenizde ve ihtiyacınıza uygun teminatlarla poliçenizin kapsamını genişletmenizde fayda vardır. Farklı şirketler ve kapsamlar sayesinde ev sigorta fiyatları arasından bütçenize hitap edeni kolayca bulabilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptırmak Size Ne Fayda Sağlar?

Ev kaskosu, sunduğu teminatlar ile oldukça avantajlı bir sigorta türü olarak öne çıkar. Konut sigortası yaptırmanın size sağlayacağı yararlar şu şekilde sıralanabilir:

●    Konutunuzu hasar riskine karşı maddi güvence altına alınmasını sağlar.

●    Doğal afet ve hırsızlık gibi durumlarda evde meydana gelebilecek maddi hasarı karşılar.

●    Yalnızca konutu değil, konut içindeki eşyaları da sigortalayarak bunları güvenceye alır.

●    Sigorta poliçesine ekleteceğiniz teminatlar sayesinde herhangi bir acil durumda tesisatçı, çilingir, tıbbi destek gibi hizmetlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilmenizi sağlar.

●    Enflasyondan kaynaklanan değer kayıplarını karşılar.

●    Herhangi bir çökme durumunda zararla birlikte enkaz giderlerini de karşılar.

●    DASK sigortasının deprem sonucu meydana gelen zararlarda teminat dışı bıraktığı durumları, konut sigortası karşılar. Bu sayede DASK’ın karşılamadığı limitleri karşılayarak size maddi güvence sunar.

Konut sigortası sorgulama ile poliçenizin teminatlarını öğrenebilir ve hangi avantajlara sahip olduğunuzu da görebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda konut sigortasının da karşılamadığı giderler vardır. Konut sigortasında teminat dışı haller şu şekildedir:

●    Nükleer yakıttan dolayı oluşan radyasyon bulaşması ve bundan kaynaklanan askeri tedbirlerin yol açacağı giderler

●    Sigortalı eşyaların kendi kusurlarından, bozulmalarından ya da kavrulmalarından dolayı meydana gelen hasarlar

●    Savaş, isyan, ayaklanama, istila gibi durumlarda oluşan zararlar

●    Sigortalı eşyaların ateşe ya da sıcağa tutulmasından, ocağa ya da ateş bulunan yerlere düşmesinden dolayı oluşan hasarlar

●    Kamu otoritesinin sigortalı eşyalar üzerinde tasarruf yapmasından dolayı meydana gelen zararlar

●    Elektrikli motora sahip aletlerin kısa devre, topraklanma vb. sonucu alabilecekleri hasarlar

●    Alçak basınç dolayısıyla kapıların içeriye çökmesi, yıpranması ya da yırtılması sonucu oluşan zararlar

Yukarıda sayılan hallerde ev sigorta poliçesi hasarı karşılama sorumluluğuna sahip değildir. Hangi durumların teminat kapsamında olup hangilerinin olmadığı hakkında detaylı bilgi edinmek için mutlaka poliçenizi okumalısınız.

Siz de evinizi ve eşyalarınızı olası risklere karşı güvence altına almak istiyorsanız, konut sigortası yaptırmak için hemen Eniyiteklif.com.tr web sayfamıza girebilirsiniz. İster online olarak fiyat teklifi alabilir; isterseniz de Türkiye genelinde bulunan 180 şubemizden herhangi birine giderek konut sigortası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Güvenilir teminatlarımız ve tecrübemiz ile Eniyiteklif.com.tr olarak konut sigortası konusunda ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabiliriz. Size özel fiyat tekliflerimiz ile bu sigorta türüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Dask Sigortası

DASK sigortası, evinizde depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?

Doğal Afetler Sigortaları Kurumu yani DASK tarafından sunulan Zorunlu Deprem Sigortası, doğrudan deprem kaynaklı oluşan maddi zararlara karşı koruma sağlar. Deprem ve depremden kaynaklı oluşan tsunami, yangın, yer kayması ve infilak durumlarında meydana gelen hasarları karşılayarak size güvence sunar. Zorunlu Deprem Sigortası, depremden dolayı kısmi ya da tamamen zarar gören binaların pek çok bölümünü teminat altına alır. Bu teminatlar, poliçenin ana teminatlarıdır. DASK poliçesi teminatındaki bina bölümleri şu şekildedir:

●    Bina temelleri
●    Bağımsız kısımları ayıran ortak duvarlar
●    Ana duvarlar
●    Asansörler
●    Merdivenler
●    Koridorlar
●    Taban ve tavanlar
●    Çatılar ve bacalar
●    Bahçe ve istinat duvarları
●    Sahanlıklar
●    Yapının tüm tamamlayıcı bölümleri

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Deprem sigortası, yaptırılması devlet tarafından zorunlu kılınan bir sigorta türüdür ve fiyatları değişkendir. Bu sigorta türünün fiyatı belirlenirken Zorunlu Deprem Sigortası tarife ve talimatı göz önünde bulundurulur. Binanın bazı özelliklerine bakılarak bu sigortanın fiyatı belirlenir. Fiyatları etkileyen faktörleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

●    Binanın yapı tipi
●    Binanın bulunduğu il ve ilçe
●    Binanın brüt yüz ölçümü
●    Binanın ruhsat yılı
●    Binanın kat sayısı
●    Binanın bulunduğu köy-bucak
●    Binanın bulunduğu mahalle

Yukarıda sayılan faktörlere göre değişiklik gösteren Zorunlu Deprem Sigortası fiyatları, sigorta şirketi ya da bankaya göre değişiklik göstermez. Devletin zorunlu kıldığı bir sigorta olduğu için fiyatlar bellidir. Yalnızca yukarıdaki faktörler fiyatları etkiler. Tabi ki bir de poliçenin kapsamı fiyatlar üzerinde etkilidir. Çünkü bu poliçenin kapsamını ek teminatlarla genişletebilirsiniz. Dolayısıyla poliçenize ekleteceğiniz teminatlar, fiyatları etkiler.

Her yıl düzenlenen DASK ücreti 2023 yılı için de belirlenmiştir. DASK; betonarme ve diğer yapı türleri olmak üzere iki farklı yapı çeşidi belirler. Bunlar metrekare bedeli üzerinden değerlendirilir. 2023 yılı betonarme yapılar için DASK sigortası bedeli 3.016 TL; diğer yapılar için ise 2.080 TL olarak belirlenmiştir.

Zorunlu Deprem Sigortası için Gerekli Belgeler

DASK için gerekli belgeler ve bilgiler olmadan bu sigortayı yaptıramazsınız. Dolayısıyla kuruma gitmeden önce mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken evrakların neler olduğunu öğrenmelisiniz. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabilmek için mutlaka şu belgeleri ve bilgileri ilgili kuruma beyan etmelisiniz:

●    Kimlik bilgilerinizi içeren belge
●    Cep telefonu numaranız gibi iletişim bilgileriniz
●    İkamet ettiğiniz adres (UAVT kodu)
●    Deprem sigortası yaptırmak istediğiniz yerin adresi
●    Tapu bilgileri ve konutun metrekare cinsinden brüt yüzölçümü
●    Sigorta yaptırmak istediğiniz binanın inşa edildiği yıl ve yapı tipi
●    Binanın kat sayısı
●    Binanın mevcut hasar durumu
●    Konutun kullanım şekli (mesken, işyeri vs.)

Bu sayılan bilgiler dahilinde DASK yaptırma işleminin büyük bir kısmını halledebilirsiniz. Sigorta yaptırmak istediğiniz şirkete gidip bu belgeleri sunduğunuzda poliçenizi yaptırmaya hazır olursunuz. Poliçenizin teminatlarını, kapsamını ve limitlerini onlardan daha detaylı öğrenebilir ve ek teminatlar ile poliçenizin kapsamını genişletebilirsiniz.

DASK poliçe yenileme işlemi için ise dairenin brüt metrekaresini ve mevcut DASK poliçe numaranızı bilmeniz gerekir. Böylece önceki poliçe bilgilerinize kolayca ulaşarak yeni dönem poliçeniz için fiyat teklifi alabilirsiniz. Fiyat teklifi aldıktan sonra ise poliçe yenileme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için ister direkt sigorta şirketine gidebilir isterseniz de online olarak işlemleri kolayca tamamlayabilirsiniz.

Deprem Sigortası Teklif Nasıl Alınır?

DASK sigortası yaptırma için sigorta şirketleri ya da bankaları tercih edebilirsiniz. Limitler ve ana teminatlar tüm kurumlar için aynı olduğundan fiyatlar konusunda herhangi bir değişiklik yoktur. Günümüzde çoğu sigorta şirketinin ve bankanın web sitesi aracılığıyla bu sigortayı online olarak yaptırmak mümkün hale gelmiştir. Özellikle zaman tasarrufu sağlayan bu işlem sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde deprem sigortanızı online olarak yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda web sitelerinden zorunlu deprem sigortası için fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu web sitelerinde yer alan teminatları inceleyerek poliçenizin kapsamı ve limitleri ile ilgili de daha kolay karar verebilirsiniz.

Deprem sigortası yaptırma için online bir kanal kullanacaksanız, teklif alabilmeniz için sizden bazı bilgiler istenir. Eğer yeni bir poliçe alıyorsanız, adres koduna ve konut bilgilerine ihtiyacınız vardır. Yukarıda sayılan ve konuta ait olan bilgileri ve UAVT kodunu girdikten sonra deprem sigortası poliçesi ile ilgili teklif alabilirsiniz. UAVT kodunu öğrenmek için ise DASK’ın resmi web sitesini ya da e-Devlet`i kullanabilirsiniz. Bu web sitelerinde sizden istenen adres bilgilerini detaylı bir şekilde girdikten sonra UAVT koduna ulaşabilirsiniz. Bu kod ve diğer bilgiler ile online olarak deprem sigortası için teklif alabilir ve eğer isterseniz kolay bir şekilde bu sigortayı yaptırabilirsiniz.

Deprem Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu deprem sigortası ne kadar sorusu pek çok vatandaş tarafından sorulmaktadır. Bu sigorta türünün fiyatını hesaplamak için bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Türkiye’nin 7 risk bölgesi ve 2 yapı tipi bazında hesaplama yapılır. Fiyatlar her sene güncellenir. DASK primlerinin hesabı yapılırken teminat tutarı ile tarife fiyatı çarpılır. Teminat tutarını bulmak için ise yapı tipine göre belirlenen metrekare birim fiyatı ile dairenin brüt metrekaresi çarpılır. Herhalükarda bina bedeli maksimum 640.000 TL olarak teminat verilir, bu limiti aşmaz. Çıkan sonuç deprem sigortası için ödenmesi gereken prim tutarını ifade eder. Ayrıca kat sayısına göre DASK sigorta bedeli için belli indirimler ya da sürprimler uygulanır. Kat sayısı hesaplanırken zemin katlar da dahil edilir; ancak zemin kat altındaki bodrum katlar dahil edilmez. Buna göre kat sayısı için DASK indirimleri şu şekildedir:

Kat Sayısı    İndirim / Sürprim
1 ila 3 arası kat    %10 indirim
4 ila 7 arası kat    İndirim ya da sürprim yok
8 ila 18 arası kat    %10 sürprim
19 ve üzeri katlar    %10 sürprim

Eğer poliçenizi yenileyecekseniz, DASK poliçe görüntüleme sayesinde poliçeniz ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Başlangıç ve bitiş tarihi, teminatlar ve limitler bu poliçede ayrıntılı bir şekilde yer alır. Bu sayede yenilenecek olan poliçeniz için yapmanız gereken ödemeyi görüntüleyebilirsiniz. Bunun için DASK resmi web sitesini veya e-Devlet kapısını kullanabilirsiniz. Yeni ZDS poliçesi yaptıracaksanız da sigorta teminatları, teminat limitleri ve konutunuz için ödemeniz gereken poliçe tutarlarını yine aynı adresler üzerinden öğrenebilirsiniz. En doğru bilgilere buralardan ulaştıktan sonra istediğiniz sigorta şirketinden zorunlu deprem sigortası yaptırabilirsiniz.

Siz de evinizi ya da iş yerinizi güvence altına almak istiyorsanız, online sigorta satış platformumuz olan Eniyiteklif.com.tr tercih ederek hızlı ve güvenli bir şekilde online zorunlu deprem sigortası yaptırma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu alandaki deneyimlerimiz ve Türkiye genelinde bulunan 180’den fazla şubemiz ile size özel profesyonel hizmetler sunuyoruz. Zorunlu deprem sigortası ihtiyacınız için istediğiniz yerden Eniyiteklif.com.tr web sitemize hemen ulaşabilir ve dakikalar içinde bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden fiyat teklifi alın! Eniyiteklif.com.tr’nin avantajlı sağlık sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.

Beklenmedik bir hastalık ya da kaza gibi acil durumlarda sağlık masraflarınızı güvence altına almak için özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sigortanın teminatlarından yararlanarak maddi kaygı duymadan sağlık hizmetlerine erişebilirsiniz. Sağlık kuruluşlarında her türlü tedavi, tanı, tetkik ve ameliyat işlemlerinizde özel sağlık sigortasının avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bireysel Sağlık Sigortası Nedir?

Bireysel özel sağlık sigortası; kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkabilecek hastalıkların tanısı ve tedavisi için gereken sağlık hizmetlerine kolayca ulaşmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Özel bir sigortadır ve anlaşma dahilinde sağlık kuruluşlarından alacağınız hizmetlerin masraflarını karşılar. Bu sayede beklenmedik bir durumda yüksek tutarlı giderlerle karşılaşma riskinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle tedavi sürecinde giderlerinizi zorlanmadan karşılayabilmeniz için özel sağlık sigortası büyük bir avantaj sunar. Özel sağlık kuruluşlarında normalde ödemeniz gereken tutarları önceden güvence altına alarak bu kuruluşlarda her türlü sağlık hizmetinden yararlanmanız mümkün olur. Tabi ki tercih edeceğiniz sigorta şirketinin hangi sağlık kuruluşları ile anlaşmalı olduğu da önemlidir. Bireysel sağlık sigortası kapsamında, yalnızca anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hizmet alabilirsiniz.

Bireysel sağlık sigortası nedir sorusundan sonra bu sigorta türünün ne işe yaradığı da merak edilen bir konu olarak öne çıkar. Özel sağlık sigortasının avantajları şu şekilde listelenebilir:

●    Özel sağlık sigortası poliçesindeki teminatlar kapsamında, sigortalının yaşadığı sağlık sorunu ile ilgili tedavi giderleri karşılanır.
●    Özel sağlık sigortası sayesinde sigortalı, sigorta şirketi ile anlaşmalı olan tüm özel kuruluşlardan istediğinde ve istediği doktorda muayene olabilir.
●    Özel sağlık sigortası sayesinde düşük fiyatlarla özel hastanelerde tedavi olma imkanı elde edilebilir.
●    Özel sağlık sigortası vergi indirimi avantajı, maddi açıdan daha uygun fiyatlı primler sunar.
●    Yurt dışında da özel sağlık sigortasını kullanarak tedavi olmak mümkündür.
●    Sigortalı yalnızca kendi sağlığını değil, ailesinin sağlığını da özel sağlık sigortası sayesinde güvence altına alabilir.

Bireysel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası fiyatları, sigorta yaptırmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Ancak bu sigorta ile ilgili net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Özel sağlık sigortasının fiyatı belirlenirken pek çok faktöre bakılır; yani bu prim ücretleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bireysel sağlık sigortası fiyatları; sigorta yaptıracak kişinin yaşına, cinsiyetine, mevcut sağlık durumuna, sağlık geçmişine ve poliçe kapsamına göre değişiklik gösterir. Ayrıca sigortanın geçerli olacağı sağlık kuruluşlarının seçimi de fiyatlara yansır. Özel sağlık sigortası fiyat konusunda net bir bilgi almak için bir sigorta şirketine danışmanız ve bu bilgileri vermeniz gerekir. Tabi ki özel bir sigorta türü olduğu için sigorta şirketine göre de fiyatlarda değişiklik söz konusudur.

İlk defa özel sağlık sigortası yaptıracaksanız, birden fazla sigorta şirketini araştırarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz. Ayrıca her yıl sağlık sigortası fiyatları güncellenir. Dolayısıyla yaptırmış olduğunuz özel sağlık sigortası poliçenizi yeniletmek istediğinizde, yeni yılda yapılan güncellemeye göre ödemeniz gereken prim ücretleri değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortasının kapsamı oldukça geniştir ve pek çok sağlık hizmetini teminat altına alır. Poliçedeki ana teminatlara ek olarak ilave ettirmek istediğiniz teminatlar için prim ödemesi yapmanız gerekir. Sağlık sigortası ücreti hesaplamasında poliçenin limitli olup olmamasına da bakılır. Poliçe limitleri ve poliçenin limitsiz olması durumu da fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Dolayısıyla bu kadar değişken bir fiyat aralığı söz konusu olduğundan; bireysel sağlık sigortası için ödemeniz gereken prim tutarları hakkında detaylı bilgiyi direkt sigorta şirketlerinden almanızda fayda vardır.

Bireysel Sağlık Sigortası Neleri Teminat Altına Alır?

Özel sağlık sigortası; genel ve özel şartlar doğrultusunda farklı kapsamlara sahiptir. Bu sigortanın teminatları ise ayakta ve yatarak tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Bireysel sağlık sigortası fiyatları da bu teminatların kapsamına göre şekillenir.

Ayakta tedavi; herhangi bir sağlık sorununun tedavisi için 24 saatten uzun süre hastanede kalmayı ve yatmayı gerektirmeyen durumları içerir. Ayakta tedavi teminatı kapsamında şu hizmetler yer alır:

●    Doktor muayenesi, tanı ve tetkikler
●    Hastalığın teşhisi sonrasında tedavi için kullanılması tavsiye edilen ilaçlar
●    Doktor tarafından talep edilen röntgen ve tahliller
●    Mr, tomografi vb. modern cihazların kullanılması
●    Fizik tedavi masrafları

Hastanede 24 saatten uzun süre kalmayı ve yatış gerektiren durumlarda ise özel sağlık sigortasının yatarak tedavi teminatı devreye girer. Yatarak tedavi teminatı ise şu hizmetleri kapsar:

●    Ameliyat gereken ya da gerekmeyen yatılı tedaviler
●    Yoğun bakım masrafları
●    Ameliyat esnasında kullanılacak platin, kalp pili vb. tıbbi malzemeler
●    Ambulans hizmeti
●    Limitler dahilinde uzuv ve rekonstrüktif protezler
●    Evde bakım hizmeti
●    Rehabilitasyon
●    Trafik kazasından dolayı ortaya çıkan diş tedavisi giderleri
●    Yurt dışı tedavileri
●    Kemoterapi ve radyoterapi sonrası tedavi ve tetkik masrafları

Ayakta ve yatarak tedavi teminatlarına ek olarak; göz muayenesi, diş paketi, check-up, diyetisyen gibi özel seçenekler de poliçe kapsamına dahil edilebilir. Bu ek teminatlar, bireysel sağlık sigortası ücretleri üzerinde etkili olur.

Bireysel Sağlık Sigortası Teklifleri Nasıl Alınır?

Bireysel özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve fiyat almak için sigorta şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için direkt firmalara gidebileceğiniz gibi online olarak da bu şirketlere ulaşabilirsiniz. Web siteleri üzerinde teklif alma imkanı sunan sigorta şirketleri, sizden gerekli bilgileri talep eder ve bu bilgilere göre bir fiyat teklifi sunar. Dilerseniz hızlı bir şekilde online kanallar aracılığıyla da özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bu sayede evrak toplama zahmeti olmadan ve zaman tasarrufu yaparak kolay bir şekilde bireysel sağlık sigortası sahibi olabilirsiniz. Poliçeniz ile ilgi bilgilere de her zaman online olarak ulaşmanız mümkündür.

Özel sağlık sigortası için web sitelerinden yalnızca fiyat teklifi almakla kalmaz; poliçelerin içerikleri hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Teminatlar, limitler ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları gibi bilgilere ulaşarak ihtiyacınıza en uygun poliçe türüne karar verebilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla sigorta şirketini online olarak araştırabileceğiniz için bütçenize hitap eden sigorta şirketini de kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Özel sağlık sigortası fiyatları 2023 güncellemeleri ile birlikte sigorta şirketlerinin yeni ücretlendirmelerini de başvuru formunu doldurduktan sonra öğrenebilirsiniz. Mevcut poliçenizi yeniletmek için de sigorta şirketinizin web sitesini kullanabilir ve poliçe numaranızı kullanarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Türkiye genelindeki 180’den fazla şubemiz ve yarım asırlık tecrübemiz ile uzun yıllardır hizmet veren Eniyiteklif.com.tr olarak özel sağlık sigortası için tercih edebileceğiniz güvenilir bir online sigorta satış platformuyuz. Sağlığınızı güvence altına almak için hemen size özel sunduğumuz teminatlardan ve fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin pek çok yerinde anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşları sayesinde ihtiyacınız olduğu anda sağlık hizmetlerine kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Eniyiteklif.com.tr web sitemizden bireysel özel sağlık sigortası için hemen teklif alabilir ve kendinize en uygun poliçeyi tercih ederek hızlıca satın alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında fiyat teklifi alın! Eniyiteklif.com.tr’nin avantajlı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.

“Her şeyin başı sağlık” sözü gerçekliğini daima korur. Sağlık yeni doğmuş bebekten 80 yaşındaki yetişkine kadar herkes için öncelikler listesinde yer alır. Bir hastalık söz konusu olmasa bile belirli konularda ihtiyaç duyduğunuz rutin kontroller sizi sağlık hizmeti almaya yönlendirir. Hâl böyle olunca sağlık için ayır  m dığınız zaman ve bütçeyi gündeme alıp değerlendirmenizde fayda var. Muayene, tetkik, görüntüleme teknikleri gibi çeşitli konularda özel hastanelerden hizmet alabilmeniz için tamamlayıcı sağlık sigortası avantajınız bulunur. Gerekli bilgileri doldurarak vakit kaybetmeden teklif alın ve poliçede yer alan ayrıcalıkları hemen keşfetmeye başlayın!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık hizmeti söz konusu olduğunda tamamlayıcı sağlık sigortası tavsiye edilen uygulamalardan biri olarak öne çıkar. Sıklıkla duyduğunuz bir konu hâline geldiği için “Tamamlayıcı sigorta nedir?” sizin de cevabını aradığınız bir soru olabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası(TSS) belirlenen koşullar dahilinde özel sağlık kuruluşlarından tedavi hizmeti alabilmenizi sağlayan bir poliçedir. Muayene, tahlil, tetkik, tedavi kapsamındaki diğer uygulamaları içerir. Bu uygulamadan faydalanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sigortalı olmanız ön şarttır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde başınıza gelecek hastalıklara karşı önceden önlem almış ve yaptığınız makul ödeme sayesinde daha sonra karşınıza çıkacak büyük bedellerden kurtulmuş olursunuz. Hastanelere başvurduğunuzda yalnızca devlet katılım payı olan cüzi bedeli ödemeniz yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Teminatları Sunar?

Tamamlayıcı özel sağlık sigortası iki farklı teminat açısından ele alınabilir, bunlar ayakta tedavi ve yatarak tedavidir. Ayakta tedavi teminatı kapsamında muayene, tetkik, tahlil, görüntüleme teknikleri, fizik tedavi ve basit cerrahi işlemler gibi hizmetler alabilirsiniz. Yatarak tedavi teminatı ile de 24 saatten uzun süren tedavi işlemleri, diyaliz, kemoterapi, radyoterapi hizmetleriyle beraber refakatçi giderleri için de destek alabilirsiniz. Poliçenizde yalnızca yatarak tedavi teminatından faydalanabilirsiniz ancak ayakta tedavi teminatına tek başına sahip olamazsınız. TSS acil servisteki işlemlerinizi de karşılar. TSS’nin en etkili hizmetlerinden biri de 7/24 danışma hattıdır. Sigorta şirketiniz böyle bir hizmet sunuyorsa yaşadığınız problemle ilgili danışma hattına bağlanarak doktorlarla görüşme yapabilir, hastaneye gitmeden önce işinize yarayacak bilgiler edinebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyatı Karşılar mı?

Özel tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ameliyat hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Ameliyat öncesinde ve sonrasındaki kontrol ve tetkikleriniz, hastaneye yatış masraflarınız ve hatta bir refakatçinize ait masraflar bile sigortanız tarafından karşılanır. Hastalık veya kaza nedeniyle meydana gelen uzuv kaybında suni uzuv giderleri, koltuk değneği veya bandaj gibi yardımcı tıbbi malzeme giderleri, hastaneye yatıştan sonra evde bakım gerektiren durumlardaki masraflar da poliçe kapsamındadır. Burada hekimin ilgili durumun gerekliliğiyle alakalı bir rapor düzenlemesi ve sigorta şirketinin de organizasyonu sağlaması önemlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hamilelik ve Doğum Masraflarını Karşılar mı?

Normal TSS poliçelerinde hamilelik ve doğuma dair masraflar dahil değildir. Ancak poliçeye ekletebileceğiniz doğum teminatı ile birtakım hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hamilelik sonrasında TSS başlatma düşünceniz olursa da bu konuda sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamları sigorta şirketine ve tercih edilen poliçeye bağlı olarak değişse de genel olarak karşılanmayan hizmetler vardır. Diş tedavileri, psikolojik tedaviler, ilaç masrafları, diyetisyen işlemleri, estetik müdahaleler ve işitme testi gibi spesifik hizmetler TSS kapsamında karşılanmaz. Check-up işlemi ana teminatlar içerisinde olmamakla birlikte bazı sigorta şirketlerinin ek ücretsiz teminatları arasında bulunur. Böylece yılda bir kez check-up yaptırma fırsatı elde edersiniz. Sigorta poliçeniz başlamadan önce belirlenen hastalıklarınız için de ameliyat gibi tedavi masraflarınız TSS kapsamında değildir. TSS yalnızca poliçe başlangıcından sonra teşhis konan hastalıklarınız için hizmet sunar. Tamamen bireysel bir sigorta çeşidi olduğu için ailenizdeki bireyleri kapsamaz, bu nedenle ailelerinizin mevcut hizmetlerden faydalanabilmesi için onlar adına da ayrı poliçe düzenlenmesi gerekir. Alternatif tıp yöntemleri de poliçenin kapsamadığı işlemler arasındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ek Hakları

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde belirtilen net ana teminatlar vardır. Ancak sigorta şirketine bağlı olmak kaydıyla belirli sayıda faydalanabileceğiniz ek haklarınız da olabilir. Diyetisyen, check-up ile genel kontrol, diş paketi ve psikolojik danışmanlık gibi belirli konularda yılda bir kez alabileceğiniz hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu bir kereye mahsus haklarınızdan sonra tedaviye devam etmeniz gerekirse belirli oranda indirim avantajı da size sunulabilir. Yani tamamlayıcı sağlık sigortasının sizi ayrıcalıklı kıldığı birçok konu olduğundan söz etmek mümkündür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hizmet almaya olanak tanırken özel sağlık sigortasının böyle bir şartı yoktur. Yani özel sağlık sigortası kapsamında SGK ile anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarından da hizmet alabilirsiniz. TSS SGK desteği ile tamamlandığı için ödenen prim açısından daha uygun koşullara sahiptir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklif sürecinde size ait birtakım bilgiler değerlendirmeye alınır. Yaşınız, boy ve kilonuz, mevcut hastalıklarınız gibi bazı unsurlar tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları için belirleyicidir. Bunun yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortasının kendi içinde kategorileri vardır. Sigorta şirketleri detaylarında değişiklik yaptıkları poliçeleri farklı isimlendirerek size birden fazla seçenek sunabilir. Örneğin; bir yılda kullanabileceğiniz muayene sayısı tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat skalasını belirleyen unsurlardan biridir. Daha fazla hastaneden faydalanmanıza olanak tanıyan sigorta şirketleri de bunu fiyata yansıtabilir. Poliçeye ekleteceğiniz her bir ek teminat ekstra ücret ödemenizi gerektirir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları 2023 yılı için her yıl olduğu gibi yeniden belirlenir. Sağlık kapsamında kullanılan ekipman ücretleri, çalışan ödemeleri, genel gider bedellerinde meydana gelen fiyat artışı göz önünde bulundurularak TSS primleri de tekrar değerlendirilir. Eğer hâlihazırda faydalandığınız bir TSS poliçeniz varsa ve yenilemek isterseniz sigorta şirketleri sizin için avantajlı prim ödemeleri belirleyebilir. Bu noktada da dikkate alınan unsurlardan biri bir önceki yılda sağlık hizmetlerinden ne kadar faydalandığınız ve teşhis konulan hastalıklarınızdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelerdir. Hastanenin öncelikle SGK ile anlaşmalı olması gereklidir. Daha çok hastane ile anlaşma sağlayan sigorta şirketlerinden hizmet almak sizi avantajlı kılabilir. Ya da gitmek istediğiniz belli bir sağlık kuruluşu varsa bu hastane özelinde bilgi sorgulayabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin web sitelerinde il ve ilçe bilgisi girerek anlaşmalı hastanelerin listesini görebilirsiniz. Hastaneye başvurduğunuzda tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olduğunuz bilgisini ve sigorta şirketi ismini görevlilere bildirmelisiniz. TSS normal sigortanız gibi sistemden direkt olarak görülebilecek bir bilgi değildir, bu nedenle ayrıca sorgulanması gerekir.

Siz de sağlığınızla ilgili özel hizmetlerden faydalanırken hem zaman hem bütçe açısından kazanç sağlamak için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Eniyiteklif.com.tr olarak 180’in üzerinde şube ağımız ve yetkin çalışanlarımız ile size diğer sigorta işlemlerinde olduğu gibi tamamlayıcı sağlık sigortası taleplerinizde de hızlı destek sunmaktayız. Web sitemizdeki teklif al sekmesi aracılığıyla hiç zahmet çekmeden fiyat teklifi alabilir ve poliçenizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında fiyat teklifi alın! Eniyiteklif.com.tr’nin avantajlı Seyahat sigortası fiyatlardan ve kampanyalarımızdan yararlanın.

Seyahat esnasında aniden meydana gelebilecek hastalık durumlarına karşı sağlığınızı güvence altına almak için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleriniz için yaptırabileceğiniz bu sigorta sayesinde keyifli ve güvenli seyahat imkanı elde edebilirsiniz. Geniş kapsamlı ve ek teminatlar ile kapsamı daha da genişletilebilen bir sigorta türü olduğu için ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun poliçeyi tercih edebilirsiniz. Kendiniz için seyahat sağlık sigortası yaptırabileceğiniz gibi aileniz için de bu sigorta türünü tercih edebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası, seyahate çıkan sigortalıların bu esnada yaşayabilecekleri acil sağlık sorununa karşı onları güvence altına alır. Seyahat süresi boyunca sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran ve oluşan masrafları karşılayan bir sigorta türüdür. Özel sigorta türleri arasında yer alır ve oldukça geniş kapsamı ile sigortalıların güvende olmasını sağlar. Hem yurt içinde hem de yurt dışına yapılan seyahatlerde kullanılabilir. Özellikle vize başvurusunda pek çok konsolosluğun zorunlu kıldığı bir sigorta çeşididir. Acil sağlık sorunlarına karşı güvence sunan yurt dışı seyahat sigortası teminat kapsamı çok geniştir. Yurt dışı seyahat sigortasının ana teminatları, asistansları, genişletilmiş asistansları ve ek teminatları şu şekildedir:

●    Kaza ve ani hastalıktan dolayı oluşan tedavi giderleri
●    Sağlık ve cenaze nakilleri
●    Taburcu olduktan sonra ikametgaha geri dönüş masrafları
●    Seyahatin gecikmesi
●    Seyahatin iptali
●    Bagajın gecikmesi
●    Bagaj kaybı
●    Gıda zehirlenmesi
●    Overbooking nedeniyle gecikme
●    Erken dönüş giderleri
●    Mücbir sebeplerle uçuşun kaçırılması
●    Aktarma uçuşunun kaçırılması
●    Refakatçinin ulaşımı ve konaklaması
●    Bagajın bulunması ve ulaştırılması
●    Tedavi nedeniyle konaklama
●    Kefalet için avans ödeme
●    İlaç gönderimi
●    Hukuki danışma
●    Acil mesajların iletilmesi
●    Yurt dışında nakit avans
●    Salgın hastalık teminatı
●    Kapkaç teminatı

Bu sayılan teminatlar, seyahat sigortasında mevcut olarak bulunan ve ek teminat olarak ekletebilecek seçeneklerdir. Poliçe kapsamında ilk 3 madde, ana teminat olarak yer alır. İhtiyaçlarınıza uygun olarak yurt dışı sağlık sigortası poliçenize farklı teminatlar ekleterek sigorta kapsamını genişletebilir ve seyahatinizde sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Özellikle son yıllarda tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 da yurt dışı seyahat sigortası teminatları arasında yer alır. Tam kapsamlı sigorta poliçelerinde genellikle Covid-19 teminatına da yer verilir. Bu sayede gittiğiniz ülkede kendinizi Covid-19 gibi salgın hastalıklara karşı da güvence altına alabilirsiniz. Uluslararası sağlık sigortası sayesinde seyahatiniz esnasında herhangi bir acil sağlık durumunda hastanelerin verdiği hizmetlere kolay bir şekilde erişebilir ve ücretsiz ya da çok uygun fiyatlarla tedavi olma avantajına sahip olabilirsiniz. Seyahat esnasında kendinizi sağlık problemlerine karşı güvence altına alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası, Türkiye’ye vize uygulayan bazı ülkeler tarafından zorunlu kılınmıştır. Dolayısıyla vize için sağlık sigortası zorunluluğu getiren ülkelerde bu sigorta türü geçerlidir. Örneğin; Schengen ülkelerini ziyaret etmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat sağlık sigortası istenir. Ayrıca Schengen ülkesi olmasa da bu vizeyi talep eden ülkeler de mevcuttur. Schengen vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Bu sigortanın zorunlu olduğu ve dolayısıyla geçerli olduğu ülkeler şu şekilde listelenebilir:

●    Almanya
●    Yunanistan
●    Avusturya
●    Slovenya
●    Belçika
●    Slovakya
●    Bulgaristan Çek Cumhuriyeti
●    Romanya
●    Danimarka
●    Portekiz
●    Estonya
●    Polonya
●    Finlandiya
●    Norveç
●    Fransa
●    Malta
●    Hollanda
●    İzlanda
●    Macaristan
●    İsveç
●    İsviçre
●    Lüksemburg
●    İspanya
●    Litvanya
●    İtalya
●    Lihtenştayn
●    İzlanda
●    Letonya

Bazı sigorta şirketleri ise askeri ve siyasi olarak risk taşıyan ülkeler için seyahat sağlık sigortası yapmamaktadır. Örneğin; Afganistan, Sudan, İran, Kuzey Kore, Suriye, Kırım, Küba ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti bu ülkeler arasındadır.

Yurt dışı sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketleri ile iletişime geçerek daha doğru ve net bilgi alabilirsiniz. Özellikle gitmek istediğiniz ülke için hangi seyahat sigortası türünü istediklerini de bu sigorta şirketleri size söyler. Yani yurtdışı seyahat sigortası fiyatları ile ilgili de detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tabi ki de fiyatlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği için sizden istenen bilgileri vererek net fiyat alabilirsiniz. Ayrıca sigorta şirketine bağlı olarak da değişen fiyatlar için farklı sigorta firmalarına başvurarak kendinize en uygun poliçeyi bulabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Bu sigorta türünün fiyatı belirlenirken; sigortalının yaşına, cinsiyetine,seyahate gidilecek ülke ya da kıtaya, sigortanın geçerli olacağı süreye, teminat kapsamına ve limitlere bakılır. Her sigortalı için poliçe fiyatı aynı değildir. Çünkü bu kişilerin sahip oldukları özellikler ve seyahat edecekleri yerler değişiklik gösterir. Bu da fiyatların değişkenlik göstermesinde etkilidir. Çünkü bu kişilerin olası bir sağlık problemi yaşama riski daha yüksektir ve dolayısıyla prim ücretleri de sağlıklı bireylere nazaran yüksek olabilir.
0-75 yaş aralığındaki herkese yurt dışı sağlık sigortası yapılabilmektedir. Ancak yaş arttıkça poliçe fiyatında da yükseliş görülebilir. Ayrıca yurt dışına gezmek, çalışmak ya da okumak amaçlı gidebilirsiniz. Bu durumlarda sizden istenen sağlık sigortası türü de değişiklik gösterebilir. Öğrenciler için kişisel sorumluluk teminatı dahil ve hariç olarak seyahat sağlık sigortası düzenlenebilmektedir
Her ülkede sağlık hizmetleri bedeli eşit olmadığı için kişinin gideceği ülke seyahat sigortası fiyatları üzerinde çok etkilidir. Seyahati boyunca alacağı sağlık hizmetlerinin karşılanabilmesi için ülkeye özel olarak hazırlanan fiyat aralığı poliçe ücretlerini belirler. Poliçenin geçerlilik süresi de fiyatla belirlenirken göz önünde bulundurulur. Sigorta süresinin seyahat tarihlerini kapsaması oldukça önemlidir. 30 günlük, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık sürelerle seyahat sigortası yaptırılabilir. Buna göre de seyahat sağlık sigortası ücreti değişiklik gösterir.

Seyahat sağlık sigortalarına bakıldığında 30.000 euro teminatlı ve 50.000 USD teminatlı seçenekler olduğunu görmek mümkündür. Bu iki sigorta türü arasındaki tek fark ülke bazlıdır. Kanada, Amerika, Japonya gibi ülkeler 50.000 USD teminatlı yurtdışı için sağlık sigortası isterken; Schengen ve Avrupa ülkeleri 30.000 euro teminatlı sigorta talep eder. Gideceğiniz ülkenin talep ettiği seyahat sağlık sigortası teminatını öğrenerek doğru sigorta poliçesini satın almanız oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz poliçe türünün kapsamını ek teminatlarla genişletebilir ve ihtiyacınıza ve bütçenize hitap eden seyahat sağlık sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz.
Yurt dışına yapacağınız seyahatte sağlığınızı güvence altına almak için yurt dışı seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz ülkenin vizesini alabilmek için de bu sigortaya ihtiyacınız vardır. Bunun için hemen Eniyiteklif.com.tr web sitemize girebilir ve sizden istenen bilgileri doldurarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz Türkiye genelindeki 180 şubemizden herhangi birine giderek de bu sigorta poliçesini yaptırabilirsiniz. Eniyiteklif.com.tr olarak güvenilir hizmetlerimiz ve tecrübemiz ile gerek seyahat sağlık sigorta poliçelerinde gerekse diğer tüm sigorta poliçelerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.

Seyahat Sağlık Sigortası İptal şartları Nelerdir ?

●    Seyahatın gerçekleşmemesi durumunda sigortalı beyanı ile polçe vadesi başlamadan 24 saat önce
●    Terör saldırısı doğal afet gibi felaketler .
●    Vize reddi (belge ibrazı )
●   Mükerrer poliçesinin bulunması (diğer poliçe örneği)

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Eniyiteklif.com.tr’nin avantajlı sağlık sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanın.

Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de ikamet etmek için izin almaya gelen yabancı uyruklu vatandaşların yabancı sağlık sigortası yaptırma şartı vardır. Yabancı kişilerin Türkiye’de bulundukları süre boyunca sağlık hizmetlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlayan bu sigorta, acil bir hastalık ve kaza durumunda da masrafları güvence altına alır. Yabancı uyruklu vatandaşlar, Türkiye’de kaldıkları süre boyunca bu sigortaya sahip olmak zorundadır. Yani oturum izni alabilmek için yabancı sağlık sigortası bir zorunluluktur. Bu sigortayı yaptırmadan Türkiye’de ikamet etme izni alınamaz.

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Türkiye’de 1 yıl üzeri kalacak olan yabancı uyruklu kişiler, yabancı sağlık sigortası yaptırarak oturma izni alabilir. Türkiye vatandaşlığı olmayan yabancılar için sağlık sigortası zorunlu bir sigorta türüdür. Hem ikamet izni alabilmek hem de Türkiye’de bulundukları süre boyunca sağlıklarını güvence altına almak için yabancıların bu sigorta türünü yaptırması gerekir. Yabancılara özel sağlık sigortası pek çok avantaja sahiptir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

●    Türkiye’de ikamet etme başvurusunda bulunan yabancıların; yabancı sağlık sigortasına sahip olması zorunludur. Bu sigorta sayesinde Türkiye’de kaldıkları süre boyunca sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

●    1 ya da 2 yıllık olarak poliçe düzenlenebilir.

●    Kaza ve hastalık gibi acil durumlarda hastaneye ulaşım ve tedavi giderleri karşılanır.

●    Pek çok ciddi hastalığın tedavisi güvence altına alınır.

●    Bu sigorta sayesinde yabancılar, Türkiye’nin herhangi bir şehrinde sağlık hizmeti alabilir.

●    Sigorta şirketleri, kredi kartları ile ödeme kolaylığı sağlar.

●    Kemoterapi, radyoterapi, ilaç ve diyaliz giderleri de yabancı uyruklu sağlık sigortası tarafından belirli bir bekleme süresinden sonra karşılanır.

Yabancılar için Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancılara sağlık sigortası fiyatları; pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Fiyatlar belirlenirken kişinin cinsiyeti, yaşı, mevcut sağlık durumu, hastalık geçmişi, medeni hali gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda özel bir sigorta türü olduğu için sigorta şirketlerine göre de bu sigorta türünün fiyatında farklılık olabilir. Ancak zorunlu ve Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların alması gereken bir sigorta olduğundan dolayı uygun fiyatlı olduğu söylenebilir.

Yabancı sağlık sigortası fiyatları üzerinde en etkili faktörlerden biri yaştır. Yaş ilerledikçe poliçe fiyatında yükselme görülebilir. Kişinin hangi hastalıkları olduğu da önemli bir detaydır. Sağlıklı bir yabancı ile ciddi hastalıklara sahip bir yabancı için sunulan sigorta ücreti aynı değildir. Çünkü bu kişilerin tahmini sağlık giderleri birbirinden farklı olacaktır. Ayrıca her yıl yapılan güncellemeler de bu sigortanın fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Yabancı uyruklu sigorta fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için direkt sigorta şirketine başvuruda bulunarak kesin fiyat öğrenebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi vererek size özel sunulan fiyat teklifini alabilirsiniz. Farklı fiyat tekliflerinden bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortasını Kimler Kullanabilir?

Türkiye’de ikamet etmek isteyen tüm yabancı uyruklu vatandaşlar, yabancılar için özel sağlık sigortası yaptırabilir. Zaten Türkiye’de oturum izni almak ya da okumak için bu sigorta zorunludur. Ancak bu sigortayı yaptırması gereken yabancılar, Türkiye’de 1 yıldan uzun süre kalacak olan yabancılardır. Buna göre 1 yıllık ya da 2 yıllık olacak şekilde poliçe düzenlenebilir. Ancak poliçe süresi dolduktan sonra yenilenmesi gerekir. Yabancı sağlık sigortası yaptırmanın şartları ise sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir.

Yabancılar için sigorta uygulamasından kimlerin yararlanabileceği merak edilen bir konudur. Özellikle de sigortalının aile fertlerinin bu sigorta kapsamında olup olmadığı araştırılmaktadır. Eğer poliçeye, sigortalının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları eklenirse, bu sigortadan faydalanabilirler. Ancak bazı istisnalar vardır. Tüm aile olarak Türkiye’de oturum izni almak istiyorsanız, aile bireylerinizin hepsini kapsayan bir yabancı uyruklu sigorta yaptırmalısınız. Bu sayede Türkiye’de yaşadığınız süre boyunca ailecek sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı elde edebilirsiniz. Sigorta şirketlerine, ailenizin tamamını kapsayan bir poliçe istediğinizi söyleyerek bu sigorta türü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası ile Alakalı Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’de sağlık sigortası yabancılar için zorunlu bir uygulamadır. Özellikle 1 yıldan daha uzun süre Türkiye’de ikamet etmek isteyen yabancıların oturum izni alabilmesi için sigorta şarttır. Genellikle sigorta şirketleri, yabancı sağlık sigortasını 1 yıllık poliçeler şeklinde düzenler. Eğer yabancı uyruklu kişi, poliçe sona erdikten sonra Türkiye’de kalmaya devam edecekse, poliçeyi yeniletmesi gerekir. Direkt 2 yıllık poliçe şeklinde de yabancı sağlık sigortası düzenlenebilir. Önemli olan yabancı uyruklu kişinin Türkiye’ye geldiğinde kalacağı ilk 1 yıllık sürenin sigorta kapsamında olmasıdır. Sonraki süreçte Türkiye’de kalmaya devam edilecekse poliçe yenileme yapılabilir.

Türkiye’de ikamet edecek yabancılar için bu sigorta türünün zorunlu olduğunu söyledik. Ancak bu konuda bir istisna da vardır. Yurt dışında ikamet eden Türkiye vatandaşlarının yanı sıra mavi kart sahiplerinin yabancı sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu yoktur. Ayrıca yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de bulundukları sürede bir işte SGK’li olarak çalışmaya başlarsa, yabancı sağlık sigortalarını iptal ettirme hakkına sahip olurlar. Ayrıca belli bir süre sonra yabancılar, özel sağlık sigortası da yaptırabilir. Öncelikle oturum izni almak için yabancı sağlık sigortası yaptırmaları istenir. Oturum izni aldıktan sonra ise yabancılar, tıpkı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi özel sağlık sigortası yaptırarak Türkiye’de sağlık hizmetlerinden daha geniş kapsamlı ve avantajlı bir şekilde faydalanabilir.

Yabancıların Sağlık Sigortası Hangi Teminatları Kapsar?

Yabancı uyruklular için sağlık sigortası oldukça geniş kapsamlıdır. Pek çok sağlık hizmetini kapsayan ana teminatlar sayesinde yabancı uyruklu kişiler, Türkiye’de sağlıklarını güvence altına alabilirler. Yabancılar için sağlık sigortasının teminatları da Türkiye vatandaşlarına sunulan sigortalarda olduğu gibi ayakta tedavi ile yatarak tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Ayakta tedavi 24 saati aşmayan ve hastanede yatmayı gerektirmeyen durumlarda kullanılır. Ayakta tedavi teminatları arasında şunlar yer alır:

●    Doktor muayenesi
●    Fizik tedavi
●    İlaçlar
●    Tahliller
●    Tanı için yapılan testler
●    Laboratuvar maliyetleri
●    Röntgen
●    Endoskopi, MR, radyografik görüntüler

24 saatten uzun süre hastanede kalmayı ve yatışı gerektiren durumlarda ise yabancı sigorta yatarak tedavi teminatı, tüm giderleri karşılar. Yatarak tedavi teminatları ise aşağıdaki gibi sıralanabilir:

●    Ameliyat
●    Diyaliz
●    Kemoterapi ve radyoterapi
●    Hastanede yatış durumunda ortaya çıkan masraflar
●    Suni uzuv giderleri
●    Evde bakım
●    Yoğun bakım
●    Konaklama ve yemek
●    Pansuman ve serum

Siz de Türkiye’de oturum izni almak istiyorsanız, zorunlu olan yabancı sağlık sigortası için hemen Eniyiteklif.com.tr web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’de ikamet ettiğiniz süre boyunca sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan bu sigorta için ihtiyacınıza uygun olarak poliçe hazırlatabilirsiniz. Poliçe süreniz boyunca tüm sağlık hizmetlerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde bulunan 180’den fazla şubemizden size en yakındakine gidebilir ya da web sitemiz üzerinden online olarak bilgilerinizi doldurarak tek tıkla yabancı sağlık sigortası için bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yabancıların Sağlık Sigortası Hangi  Koşullarda iptal  Kapsar?

●   Mükerrer poliçesinin bulunması (diğer poliçe örneği)
●   Oturma izninin iptal olması (göç idaresinden oturma izninin iptal olduğuna dair belge)
●   Sigortalının SGK kaydı altına alınması (işe giriş veya sgk’lı bir vatandaş ile evlenme halinde sgk kaydı)

Evcil Hayvan Sigortası

Ailemizin minik üyeleri, can dostlarımız patili dostlarımız…

Nasıl ailemizi, sevdiklerimizi düşünüyor onların sağlıklarını, geleceklerini güvence altına alıyorsak onları da düşünüyor ve korumak istiyoruz. Artık onları da koruyabileceğimiz bir sigorta ürünü var; Evcil Hayvan Sağlık Sigortası… Evcil Hayvan Sağlık Sigortası; kedi ve köpekleri kapsam altına alır, onların sağlık sorunlarına karşı maddi güvence sunar. Anlaşmalı geniş veteriner ağı sayesinde ekonomik fiyatlarla kesintisiz hizmet almayı sağlar.

Evimize neşe katan, sevgileriyle sürekli bizi mutlu eden evcil hayvanlarımız için geliştirilen hayvan sağlık sigortası sadece kedi ve köpekleri kapsar. Bu sebeple ismini pati sigortası olarak da sıkça duyarsınız.

Hayvan sağlık sigortası sigorta şirketlerince genel olarak 6 ay-10 yaş arasında olan ve aşıları tamamlanmış kedi ile köpeklerin acil durumlarda ve sağlık sorunlarında oluşabilecek ve sağlık tedavi giderlerini kapsam altına alır.

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

Evcil hayvan sigortası için 35’ten fazla sigorta şirketinden anında teklif alın! Eniyiteklif.com.tr.com’un avantajlı evcil hayvan sigortası fiyatlarından ve kampayalarımızdan yararlanın.

Evcil hayvan gönüllüsü olarak sahiplendiğiniz ve bakımını üstlendiğiniz patili canlarınızın hastalanması ya da kaza geçirmesi gibi pek çok üzücü durumla karşılaşabilirsiniz. Neyse ki bu tür istenmeyen durumlarda, evcil hayvan sigortası sayesinde kedilerin ve köpeklerin tedavi maliyetlerinin karşılanması mümkün hale gelir. Patili dostlarınızın acil hastalık vakalarında veya ani kaza geçirmeleri gibi talihsiz zamanlarda, hayvan sigortası devreye girer. Kediler ve köpekler için kapsamlı şekilde hazırlanan evcil hayvan sağlık sigortası poliçelerini inceledikten sonra beklentilerinize hitap eden teklifin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. En uygun ücreti ödemenize olanak tanıyan evcil hayvan sigortası fiyatları sayesinde evcil hayvanınızı, birtakım risklere karşı koruyan formu hemen doldurabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası fiyatlarından ve kampanyalarımızdan yararlanmak için hemen tıklayın.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Son zamanlarda sıklıkla duyulan “Evcil Hayvan sigortası nedir?” sorusu, evcil hayvan besleyenlerin oldukça merak ettiği bir konudur. Evcil hayvan sigortası, özellikle kedilerin ve köpeklerin yaşamsal sorunlarını içerisine alan, acil hastalık ve kaza dönemlerindeki masrafları karşılayan güvence sözleşmesidir. Sigorta poliçesi ile yazılı olarak ve maddeler halinde belirlenen pet sigorta, ihtiyaç sahiplerinin tercihlerine uygun özelliklerde düzenlenir. Yaşamınıza dahil olduktan sonra evinizin neşesi haline gelen evcil hayvanlar soğuk, sıcak, travma, enfeksiyon gibi faktörlere bağlı olarak sağlık problemleri yaşayabilir. Acil müdahale gerektiren anlarda endişeye kapılan hayvan sahiplerini ise onlara birçok koşulda kolaylık sağlayan pati sigortası rahatlatır. Kedinizin yaşamını tehdit edebilecek rahatsızlıklarda, araç çarpması, yüksekten düşmesi veya bir yerinin ezilmesi gibi pek çok kaza durumunda kedi sigorta poliçesinin sağladığı güvence devreye girer. Köpek sigortası teminatı ile birlikte garanti altına alınan köpekler için de farklı ekonomik olanaklar gerektiren veteriner ve hayvan hastanesi masrafları, sigorta şirketiniz tarafından ödenir.

Hayvan Sağlık Sigortasında Hangi Evcil Hayvanlar Sigorta Kapsamındadır?

Hayvanlara sağlık sigortası poliçeleri, genellikle evlerde sıklıkla beslenen kedileri ve köpekleri kapsar. Kedi sağlık sigortası sayesinde sevimli dostunuzu, beklenmeyen risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Acil hastalık durumları, operasyon girişimi gerektiren durumlar ve kaza olasılıkları sonucunda hayvan sahibine çıkarılan tedavi masrafları, sigorta tarafından karşılanır. Evcil hayvan sigorta poliçeleri, köpeğinizin yaşaması muhtemel acil sağlık sorunları ve beklenmeyen kaza risklerine karşı da hazırlıklı olmanıza imkân sunar. Birçok sigorta şirketinin sunduğu basit yöntemler sayesinde, evcil dostlarına sigorta yaptırmak isteyenlerin teklif alma işlemleri oldukça kolay bir hal alır. Evcil hayvan sigortası fiyatını öğrenmek için öncelikle kendinize ait telefon numarası, isim soyisim ve TC kimlik numarası bilgilerini girebilir, ardından evcil türü, cinsi, yaşı gibi detayları işaretleyerek ‘’Hemen Teklif Al’’ butonuna  tıklayabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin verdiği sağlık ve kaza sigortası, genellikle 6 aydan büyük kedi ve köpekleri kapsamakla birlikte 3 aylıktan itibaren teminat veren bazı sigorta şirketleri de vardır. Aynı zamanda evcil hayvan sigortalayan şirketlerin yaş sınırına getirdiği üst limit sınırı ise kediler için 10 yaşını aşmamış, köpekler için de 8 yaşından küçük olan patili canları kapsar. Ayrıca 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda tehlikeli ırk olarak belirtilen ve satışı, üretimi ya da bakımı yasak olan cinsler, köpek sağlık sigortası kapsamı dışında kalır.

Yasalarla kesinleştikten sonra tehlikeli ırk kanun kapsamına alınan ve hayvan sigortası yöntemiyle teminat altına alınamayan köpek ırkları listesi ise şu şekildedir:

●    Dogo Argentino
●    Amerikan Pitbull Terrier
●    Japanese Tosa
●    Fila Brasileiro
●    American Bully
●    American Staffordshire Terrier

Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Evcil hayvan türlerini hayatına dahil eden patili dost sahipleri, “Hayvan sigortası ne kadar?” konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilir. Fiyat hususunda net bilgi sahibi olmaya çalışanlara ise standart poliçelerin yanı sıra oldukça kapsamlı evcil hayvan sigortası teminatlarının olduğunu da belirtmekte yarar vardır. Söz konusu poliçelerde yer alan ana ve ek teminatlar ile hayvanların sağlık, kaza, kayıp gibi olumsuz durumları, güvenli koşullar altında sigortalanır.

Evcil hayvan sigortası ile güvence altına alınan ana teminatları, şirketlerin hizmet politikalarına bağlı olarak değişmekle birlikte aşağıdaki gibidir:

●    Acil Tedavi: Evcil hayvanların acil tedavisinde uygulanan hizmet masraflarını karşılar. Sigortanın kapsamı genel hatlarıyla şöyledir; zehirlenme, boğulma, yara ve yanık, kavga, kesik, yabancı bir cismin batması veya yutulması, sıcak çarpması, göz yaralanması, böcek sokması ile trafik kazası durumlarıdır.

●    3.Şahıs Mali Sorumluluk: Kedilerin ve köpeklerin hem 3.kişilere hem de diğer hayvanlara vereceği fiziksel ya da maddi zararları karşılar.

●    Kayıp İlanı ve Ödül: Evcil hayvanınızın kaybolması halinde verilen kayıp ilanı masraflarının karşılanmasını ve belirlenen ödül miktarının ödenmesini kapsar.

Pet sigortası hizmeti veren şirketlerin pek çoğu tarafından sunulan ek teminatların kapsamı, sigorta kuruluşunun faaliyet prosedürlerine göre değişkenlik göstermekle beraber oldukça geniştir. Sunulan kapsamlı hizmetler, hayvan dostlarının kapsamlı seçimler yapmalarına fırsat verir. Bu sayede yılda bir defaya mahsus olmak üzere yararlanabileceğiniz geniş kapsamlı veterinerlik hizmetlerini, şartlarını kabul ettiğiniz teminat poliçesine uygun koşullarda alabilirsiniz.

Acil sağlık hizmetleri alınması gerektiğinde ve beklenmeyen kaza olasılıkları durumunda ise sözleşme yaptığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu veterinerlere anında başvurabilirsiniz. Bazı evcil hayvan sigorta teminatları, acil vakalarla karşılaşılması anında, anlaşmalı olmayan veteriner masraflarını karşılayarak her koşulda eksiksiz hizmet almanızı sağlar. Bazı firmalar ise patili canlar için ani müdahale gerektiren tedavi ya da operasyon maliyetlerinin belirli bir kısmını karşılar. Böyle zamanlarda hazırlıksız yakalandığımız pet sağlık sorunları nedeniyle yaşanan ve mali külfet ortaya çıkaran riskler de minimum seviyeye iner.

Evcil hayvan sigortasından acil olarak yararlanmanız gereken zamanlar için genel ve fiziki muayene, kan tahlili, idrar ve dışkı tetkiki, MR, röntgen, tomografi, işitme ile görme testi gibi kontrollerin masrafını karşılayan, sigorta poliçelerini tercih edebilirsiniz.

Geniş kapsamlı olarak hazırlanan evcil hayvan sigorta poliçeleri ise patili dostlarınızla ilgi kötü sürprizlerle karşılaşma olasılıklarında hazırlıklı olmanıza fırsat verir. Bu sayede hiç ummadığınız anda kapınızı çalan hastalık ve kaza gibi problemlerde sizi ve evcil petinizi yalnız bırakmayan sigorta şirketinin teminatlarından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda evcil hayvanınızın komplike sağlık sorunlarını önceden tespit edilmesi, erken tedavi ya da cerrahi müdahale gerektiren uygulamalarını zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesi bakımından önemli avantaj sağlayabilirsiniz.

Patili ve tüylü canların sigorta fiyatları, yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarını karşılayacak şekilde değişkenlik gösterir. Ayrıca sigorta kapsamında 3.şahıslar hakkında poliçeye ilave edilen mali mesuliyet ödemelerinin yer aldığı evcil hayvan sigortaları için teklif alma imkânınız bulunur. Yüksek güvence sunan teminatlar sayesinde evcil hayvanların diğer kişiler ya da hayvanlar üzerinde yol açtığı fiziksel ve maddi zararlar güvence kapsamına alınır. Aynı zamanda sevimli dostunuzun kaybolması ya da çalınması gibi istenmeyen durumlarda devreye giren kayıp ilanı ile ödül teminatlarının yer aldığı poliçeler de oldukça geniş kapsamlıdır. Bu sayede kedinizin veya köpeğinizin bulunması için belirleyeceğiniz ödül miktarı hem evcil hayvan sigortası poliçesi kapsamına alınır hem de sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Kedi sağlık sigortası fiyatları dikkate alındığında ise standart ya da geniş kapsamlı güvence teminatları sunan sözleşmeler, birçok hayvan sahibini memnun eder. Kedilerde olduğu gibi köpeğiniz için de yaşam ve bakım koşullarına elverişli olduğunu düşündüğünüz standart veya geniş kapsamlı, köpeklere sağlık sigortası poliçeleri tercih edilebilir.

Siz de yaşam alanlarınızı paylaştığınız ve adeta ailenizden biri konumuna gelen patili canlarınızı güvence altına almak üzere Eniyiteklif.com.tr’ü tercih edebilirsiniz. Yarım asırlık sigorta tecrübemizin yanı sıra 180’i aşkın şubesiyle aktif faaliyet gösteren Eniyiteklif.com.tr, sunduğu profesyonel kasko hizmetleri eşliğinde hem evcil hayvan dostlarının hem de sahiplerinin yanında olmayı başarır. Böylece beklentilerinize uygun şartları taşıyan avantajlı evcil hayvan sağlık sigortası fiyatları sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her an sigorta hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Evcil hayvan sigortası yapan şirketler tarafından sunulan poliçe koşullarını inceledikten sonra, sevimli dostunuzu, çeşitli hastalık ve kaza risklerine karşın hazır duruma getirebilirsiniz. İşlemlerinizi yerinizden ayrılmadan dakikalar içerisinde gerçekleştirmek üzere Eniyiteklif.com.tr kalitesini deneyimleyebilir, online uygulama ayrıcalıklarından hızlı ve güvenilir koşullarda yararlanabilirsiniz.

Eniyiteklif.com.tr.com olarak sunduğumuz evcil hayvan sigortası teklifleri arasından, patili dostunuz ve kendiniz için en uygun poliçeyi satın alın!

Cep Telefonu Sigortası

Telefon sigortası cep telefonunuzu garanti kapsamının dışında kalan arızalanma, hasar görme ve çalınma gibi durumlara karşı güvence altına alır. Bu tarz istenmeyen durumlarda cihazın tamiri ve maddi kayıpların telafi edilmesi için önceden telefon sigortalatma işlemini yapmış olmanız gerekir. Telefona kasko yaptırma sürecinde cep telefonu kaskosu yapan firmalar telefonunuza, taleplerinize ve bütçenize göre farklı cep kasko seçenekleri sunar. “Cep telefonu kasko yaptırmak istiyorum” dediğinizde tarafınıza iletilecek olan alternatiflerden dilediğinizi seçerek siz de başınıza gelebilecek talihsizliklere karşı tedbir olarak kaskolu telefon sahibi olabilirsiniz.

Telefon Kaskosu Nedir?

Telefonunuz düşüp camı kırıldığında, kullanıcıya bağlı diğer hasarlarda ve çalınma durumunda cihazın garantisi olsa da oluşan hasarların giderilmesi kullanıcıya ait bir sorumluluk haline gelir. Çünkü garanti, kullanıcı hatasını ve cihazdan kaynaklı olmayan durumlarda oluşan zararları kapsamaz. Böyle durumlarla karşılaştığınızda, tek başınıza tüm masraflarla baş etmek zorunda kalmayı istemiyorsanız, önceden cep telefonu kaskosu yaptırabilirsiniz. Cep telefonu sigortası, garantinin kapsamadığı durumları da kapsayarak kullanıcının telefonu ile alakalı olarak yaşadığı neredeyse her sorunda kullanıcının yanında olur. Hasarın giderilmesi ve maddi zararın karşılanması konusunda kullanıcının imdadına koşar.

Telefon Kaskosu Ne İşe Yarar?

Telefonunuz için kırılmaz cam filmi, telefon kabı, garanti gibi önlemlere güveniyor olabilirsiniz. Ancak bu önlemlerin yeterli olmadığı pek çok farklı sorunla karşılaşabilir;  telefonunuzla ilgili büyük bir maddi kayba uğrayabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için telefona kasko yaptırmak, etkili bir çözümdür. Cep telefonunuzun sıvı ile temas etmesi, yüksek voltaja maruz kalması, çalınması gibi durumlarda cep telefon sigortası ile cihazı kaskolatmış olmak, kayıpların karşılanması açısından büyük bir kolaylık sağlar.

Cep Telefonu Sigortası Hesaplama

Cep telefon sigortası fiyatları söz konusu poliçenin sunduğu teminatlara, cihazın hasar geçmişine, markasına, modeline, yılına göre hesaplanır. Telefon kasko fiyatları aynı teminatlar çerçevesinde farklı cep telefonu sigortası yapan şirketler tarafından sunulan poliçelerde çeşitli aralıklarda yer alabilir. Ancak genel anlamda  belli sınırlar içinde hem zedelenmeye hem de çalınmaya karşı kullanılan telefon sigortası, cihazın cep telefonu sigorta işleminden önce oluşmuş, hali hazırdaki hasarlarına dair bir teminat sunmaz. Cep telefonu kaskosu fiyatları belirlenirken bu tarz teminatların yanı sıra en önemli konu cihazın özellikleridir. Eski model telefonların bozulma ve hasar alma ihtimali daha yüksek olduğu için o tarz telefonların sigorta bedeli daha yüksek; yeni model telefonların ise telefon sigortası fiyat aralığı daha düşük seviyelerde olabilir.  

Telefon Kaskosu Hangi Durumları Teminat Altına Alır?

Telefon sigortası yaptırırken seçtiğiniz poliçenin hangi durumları teminat altına aldığını dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. “Cep telefonu kasko yaptırmak istiyorum” diyorsanız, maksimum teminat ve en düşük fiyat özelliklerinin bir arada olduğu poliçelere öncelik vermeyi düşünebilirsiniz. Garanti dışındaki birçok durumu kapsayan telefon kasko neleri karşılar? diye  merak ediyor ve bu soruya net bir cevap almak istiyorsanız bu bilgilerden yararlanabilirsiniz:

“Telefon sigortası neleri kapsar?” sorusunu cevaplarken her poliçede %100 aynı maddelerin geçerli olması beklenmez. Ancak genel anlamda telefon kaskoları neleri kapsar, neleri kapsamaz belirlidir.

●    Yüksek voltaja maruz kalma
●    Batarya şişmesi
●    Kişisel ortamda yaşanan hırsızlık
●    Sıvı ile temas
●    Düşme, kırılma, bozulma
●    Ekran çatlaması/ kırılması
●    Telefon açılmaması
●    Hoparlör ve mikrofon çıkışlarındaki kullanıcı kaynaklı sorunlar (sesin gidip gelmemesi gibi)
●    Titreşim ile ilişkili sorunlar
●    Kameranın çalışmaması
●    Şebekenin hiç çekmemesi gibi sorunlar, “telefon kaskoları neleri kapsar?” sorusuna verilecek başlıca yanıtlar arasında yer alır.
En az “telefon kaskoları neleri kapsar?” sorusu kadar merak edilen diğer bir soru ise “cep telefonu sigortası neleri karşılamaz?” sorusudur. Cep telefonu kaskosu,
●    18 yaşından küçük birinin telefona verdiği hasar
●    Ev, ofis gibi kişisel alanların haricindeki kalabalık kamu alanlarında çalınan veya unutulan telefonlar
●    30 günü aşan sürede yurt dışındayken oluşan hasarlar
●    Kayıp cihazlar
●    Cihaz ile birlikte kullanılan diğer donanımlardaki (kulaklık, şarj aleti vb.) hasarlar, telefon kaskolarının sunduğu teminatlara dahil değildir.

Telefon Kaskosu Size Hangi Avantajları Sağlayacak?

Telefon kaskosunun en büyük avantajlarından birisi yeni alınmış bir telefon için beklenmedik bir kaza sonucunda yüklü tamir masraflarına girmekten korunmaktır. Aldığınız telefon sıfır olmasa da, yani ikinci el bir telefon almış olsanız da cep telefonuna kasko yaptırmak gibi bir hakkınız vardır. Aldığınız telefonun eskiden bir sigortası olup olmadığını anlamak için kasko sorgulama telefon hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanılmışlık durumu göz önünde bulundurulduğunda hasar almaya daha müsait olan ikinci el bir cep telefonuna kasko yaptırmak, hiç beklemediğiniz bir anda sizi sıkıntıya sokabilecek masrafların sigorta şirketine bırakılması açısından son derece avantajlıdır.

Cep Telefonu Kasko Şirketleri Nelerdir, Nerelerde Yapılır?

“Telefonumu sigortalatmak istiyorum” dediğiniz anda ilk yapmanız gereken şey cep telefonu sigortası yapan firmalar ile iletişime geçip fiyat teklifleri almaktır. Cep telefonu kaskosu fiyatları firma, teminat ve cihaz bilgilerine göre değişeceğinden size en çok uyan telefon kaskosu ne kadar, ancak bütün teklifleri bir araya getirip birbiriyle karşılaştırdığınızda belirleyebilirsiniz. Sigorta şirketlerinin bir çoğu konut, araç sigortası için farklı poliçe seçenekleri sunduğu gibi telefon kaskosu için de çeşitli alternatiflere sahiptir. “Telefona kasko nasıl yapılır?” diye düşünüyorsanız hemen sigorta şirketlerinin istediği kişisel bilgilerinizi ve cihazın marka, model vb. bilgilerini teklif formuna girerek farklı cep telefonu kaskosu fiyatları ile hazırlanmış poliçe seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

İkinci el telefonunuzu sigortalatmak için ise telefon kasko sorgulama işlemini yapıp cihazın mevcut bir sigortasının olup olmadığını öğrendikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz. Cep telefonu sigorta fiyatları bir senelik sözleşme üzerinden verilir. “Telefon sigortası ne kadar geçerli?” diye merak edenler için bu sürenin 1 yıl olduğunu belirtmekte fayda vardır. Telefon kaskosu iptal edilir mi diye merak ediyorsanız, sözleşme süresince (1 yıl) cihazda 2 kere hasar oluştuysa veya 1 kere tam zayi durumuna düşüldüyse sözleşme otomatik olarak feshedilebilir. İnternet üzerinden alacağınız tekliflerle dijital bir şekilde sigorta şirketlerinden alabileceğiniz telefon kaskosu size mail ile gönderilir. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra cep telefonu kasko sorgulama sayesinde poliçenizin kontrolünü internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonu kaskosu fiyatları teklif aldığınız zaman dilimine özel olarak hazırlanır. Aldığınız teklifin geçerlilik süresi sigorta şirketi tarafından belirtilir. Üstünden belli bir zaman geçtikten sonra sigorta şirketleri yeni bir teklif oluşturarak güncel fiyatı belirleyebilir.

Güncel telefon kasko fiyatları 2023 yılı için hazırlanan poliçeler ve sigorta tekliflerinde güncel ekonomik kriterlere bağlı olarak belirlenir. Kullanılamaz hale gelen cihazlar için merak edilen bir başka konu ise “Telefon kaskosu yeni telefon verir mi?” sorusunun cevabıdır. Sigorta şirketlerinin birçoğunda cihazınızın hasarı giderilene kadar size ikame telefon verilir. Hasar süresi bittiğinde bu telefon geri alınır. Ancak diğer kriterlerde olduğu gibi bu da poliçelerin kapsadığı teminatlara göre değişkenlik gösterir. Ürünün tamamen hasarlanması sonucu kullanılamaz hale gelmesi ve ikamesinin gerekmesi halinde cihazın piyasa rayiç bedelinin %30’u oranındaki muafiyet tutarının sigortalıdan tahsil edilmesi karşılığında, eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) bir cihaz ile ikame edilmesini, cihazın bulunduğu kapalı ortamdan (sigortalının ikametinden, işyerinden veya kilitli aracından) fiziki kuvvet uygulanarak zorlama yolu ile yapılan hırsızlıklar sonucu çalınması halinde, cihazın piyasa rayiç bedelinin  %30’u oranındaki muafiyet bedelinin sigortalıdan eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) bir cihaz ile ikame edilmesini Elektronik Cihaz Sigortası Türk Genel Şartları’nda belirtilen şartlar dahilinde sağlar. Telefonunuzu sigortalatmak istediğinizde farklı firmalardan alacağınız kasko tekliflerini karşılaştırırken sadece fiyatı değil, teminatları da dikkatli bir şekilde karşılaştırarak değerlendirmenizde fayda vardır. Yarım asırlık tecrübemiz ve 180’den fazla şubemizle telefon sigortalatma işlemlerinizde her zaman yanınızdayız. Web sitemizden kendinize uygun telefon kaskosu seçeneği için fiyat alabilir; telefon sigortalatma işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz.

Düğün Sigortası 

Sigortacılık sektörü geliştirdiği ürünlerle bireylerin sağlığını, hayatlarını, sevdiklerini, konut, taşıt, işyeri gibi insan hayatında bir değer ifade eden tüm unsurları çeşitli risklere karşı koruma altına alıyor. Her geçen gün yeni planların kapsamının genişlediği ve iyileştiği sigortacılık sektöründe poliçe çeşitlerine yeni ürünler ekleniyor. Bireylerin hayatlarının her anında güvende hissetmelerini sağlayan sigorta şirketlerinin sunduğu yenilikçi ve işlevsel ürünler arasında düğün sigortası poliçeleri de yer alıyor. Evlilik hazırlığı içerisindeki çiftlerin düğün sürecini çeşitli teminatlarla güvence altına alan düğün sigortası, yeni bir hayata adım atan çiftleri ve aileleri heyecanlı ve mutlu başlangıçlarında yanında yer alıyor. Peki düğün sigortası nedir, düğün sigortası planları hangi riskleri teminat altına alıyor, düğün sigortasının avantajları nelerdir? Siz de merak ettiğiniz tüm detayları öğrendikten sonra düğün sigortası teklif al seçeneğinden yararlanarak, düğünlerinizde sahip olacağınız ayrıcalıklardan haberdar olabilirsiniz!

Düğün Sigortası Nedir?

İki bireyin hayatlarını birleştirme kararı aldığı evlilik süreci, aile olma yolunda atılan en kıymetli adımların başında geliyor. Düğün sigortası poliçeleri, düğün sürecindeki çiftleri ve ailelerini yaşanabilecek çeşitli risklere karşı teminat sağlıyor. Büyük bir heyecanla evlilik hazırlıklarına başlayan çiftlerin özenle tasarladıkları düğünler, sürprizler ve beklenmedik gelişmeler nedeniyle iptal olabiliyor. Düğün iptalleri ile büyük hayal kırıklığı yaşayan çiftler, hazırlık sürecinin getirdiği maddi yükümlülüklerle baş başa kalabiliyor.
Düğün sigortası planları, sigorta şirketlerince çeşitli poliçe isimleriyle, farklı teminat kapsamları ve tutarları ile karşınıza çıkabiliyor. Düğün sigortası olarak nitelendirilen poliçeler, bazı sigorta şirketlerinde alyans sigortası, düğün iptal sigortası olarak da ifade edilebiliyor.

Düğün Sigortası Avantajları

Düğün sigortası, düğün hazırlığı içerisindeki gelin ve damat başta olmak üzere ailelerinin düğün için yapılan masraflarını düğünü engelleyebilecek çeşitli risklere karşı güvence altına almasını sağlıyor. Böylece düğün öncesinde yapılan masraflar teminat altına alınırken hayatlarının en mutlu gününü yaşamaya hazırlanan çiftlerin ve tüm sevdiklerinin konforlu bir düğün hazırlığı geçirmesine destek oluyor. Hayatlarını birleştirmek için yola çıkan çiftler ve onlara destek olan aileleri, düğün sigortası poliçeleri sayesinde düğün iptaliyle yaşayabilecekleri psikolojik yıkımların üzerine bir de maddi sorumlulukların üstesinden gelmek zorunda kalmıyor.

Düğün organizasyonun iptaline sebep olan risklerin yanı sıra, bu sigortalar düğün etkinliği gerçekleştirilirken de birtakım teminatlar sunuyor. Ferdi kaza teminatı kapsamında etkinlik sırasında gerçekleşen kaza sonucu tedavi masrafları karşılanırken, sürekli sakatlık veya ölüm durumunda da hayat teminatları bulunuyor. Ancak bu teminatların önceden belirlenen düğün mekanında ve etkinlik süresi boyunca gerçekleşmesi şartı aranıyor. Bazı sigorta şirketleri tarafından hazırlanan düğün sigortası ve benzeri poliçelerde ferdi sigortası teminatlarının kapsamı ve süresi daha geniş olabiliyor. Bu poliçelerde, ferdi kaza sigortası teminatları, gelin ve damadı düğünden sonraki belirli süre boyunca da kazalara karşı güvence altına alıyor.

Düğün Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Hayatınızın en mutlu anlarından biri olan düğün sürecini, çeşitli risklere karşı güvence altına almak elinizde! Düğün hazırlıklarına düğün sigortası poliçesini de ekleyerek düğün için yapacağınız harcamaları beklenmedik ve istenmeyen risklere karşı hemen şimdi teminat altına alabilirsiniz. Düğün sigortası poliçeleri, çiftlere ve ailelerine sundukları teminatlara göre farklı tutarlarda primlere sahip olabiliyor. Düğün sigortası fiyatları ve planlarınız için ödeyeceğiniz primleri araştırırken düğün sigortası poliçelerinde sizlere sunulan teminatları, riskleri ve şartları incelemeniz gerekiyor. Poliçe teklifi aşamasındaki beyanlarınızın eksiksiz ve doğru olmasına özen göstermeniz; risklerin gerçekleşmesi durumunda teminat sürecinin doğru bir şekilde işlemesi için büyük önem taşıyor.
Sigortacılık sektörüne hibrit sigortacılık anlayışını getiren Eniyiteklif.com.tr, 30 farklı sigorta şirketinden anında sigorta teklifi alabileceğiniz düğün sigortası ürünleriyle de size çözüm sunuyor. Eniyiteklif.com.tr düğün sigortası teklifi al seçeneği sayesinde tüm sigorta şirketlerini sorgulayabilir ve alternatifleri hemen görebilirsiniz. Siz de Eniyiteklif.com.tr ayrıcalıklarından yararlanarak, farklı şirketlerin sunduğu avantajlı düğün sigortası fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. En mutlu gününüzü sorunsuz bir şekilde yaşamak için bize başvurun, düğün sigortası planlarını sizin için araştıralım ve teklifinizi hemen sunalım.

0
MARKA
0
MODEL
0
BAYİ
0
SPONSOR

en İyi Teklif

Araç alım satım sürecini herkes için hızlı, şeffaf ve güvenli bir deneyime dönüştürmek amacıyla kurduğumuz Eniyiteklif.com.tr yenilikçi hizmet anlayışıyla sektörde fark yaratmayı hedefler.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ TEKLİF PLATFORMU